Të gjitha lajmet

ARDIJAN NUHIU

Mungesat vendosën

Mungesat vendosën

24 October, 2019 @22:41

Trajneri i Dritës, Ardijan Nuhiu, ka thënë se përgjithësisht është i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të tij në përballje ndaj Prishtinës sot, kur dihet se një pjesë e mirë e ekipit mungon, ndërsa disa kanë luajtur edhe me lëndime të lehta.

TABELA AKTUALE

“Ashtu u përgatit ekipi, pasi që kishim mungesa të shumta. U munduam me kundërsulme, por nuk arritëm të realizojmë. Disa futbollistë sakrifikuan duke luajtur pa qenë plotësisht gati për ndeshje. Krijuam shumë pak, që ndoshta është edhe meritë e kundërshtarit,” ka thënë Nuhiu për Supersportin pas ndeshjes.

TABELA AKTUALE

Me humbje ndaj Prishtinës, Drita ka humbur kreun e tabelës, duke rënë në vend të tretë të klasifikimit. Kjo ka qenë vetëm humbja e dytë e Dritës këtë stinor dhe bashkë me Ballkanin e Suharekës janë skuadrat me më së paku humbje në sezonin 2019/20.

ARMEND DALLKU

Kemi ngecje në realizim, por detyrat u zbatuan

Foto: prishtinafc.com

24 October, 2019 @22:17

Prishtina ka shënuar fitore ndaj liderit të deritashëm të Superligës, Drita, duke e mposhtur minimalisht në Fadil Vokrri sonte

PRISHTINA - DRITA

Drita humb kreun me disfatë në kryeqytet

Foto: prishtinafc.com

24 October, 2019 @20:17

Në ndeshjen mbyllëse të xhiros XI, Prishtina doli fituese kundër Dritës me rezultat minimal 1-0 në derbi. Rasti i parë…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Drita

24 October, 2019 @17:09

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Dritës. PRISHTINA: Bekaj, Thaçi, Bekteshi, Ibrahimi, Bardhoku, Boshnjaku, Ahmeti, Hila, Abazi, Korenica,…

BALLKANI - FLAMURTARI

Ballkani ngritet në pozitën e dytë

24 October, 2019 @16:20

Një ndeshje fantastike është zhvilluar sot në stadiumin e qytetit të Suharekës në mes të Ballkanit dhe Flamurtarit. Ballkani e…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Flamurtari

24 October, 2019 @13:54

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ballkanit dhe të Flamurtarit. BALLKANI: Ruxhi, Potoku, Berisha, Sinani, Krasniqi, Kuç, Gashi, Hoxha, Baftiu, Topalli,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga