Të gjitha lajmet

DRENICA 1-0 FERONIKELI

5 xhiro pa humbje, fitorja e dytë me radhë

Foto: KFDrenica/fb

5 xhiro pa humbje, fitorja e dytë me radhë

26 October, 2019 @16:13

Drenica është në formë të mirë dhe tashmë ka fituar edhe derbin drenicak, duke e mposhtur Feronikelin favorit për ndeshjen e sotme.

Kuqezinjtë nga Skenderaji kanë arritur që me rezultat minimal të kapin tërë gjahun nga dueli me kampionin aktual të Superligës, Feronikeli, ndërsa vendimtar në këtë takim është treguar Qemajl Elshani me përvojë, që ka shënuar në portën kundërshtare heret në ndeshje, kur qëlloi në minutën e pestë të takimit për 1-0.

TABELA AKTUALE

Elshani kishte dërguar me të parën topin e ardhur te ai në brendi të zonës, drejt portës së Florian Smakiqit, për të shënuar.

Ai tentoi edhe më pas. Por gola më nuk kishte, as në pjesë të dytë të ndeshjes.

Për disa momente ndeshja u ndërpre për shkak të ofendimit në kor të tifozëve vendas ndaj ekipit mysafir, sa që u desht edhe intervenimi i trajnerit të Drenicës Tahir Lushtaku për të qetësuar publikun në tribunat e Bajram Aliut. Këto ngjarje ndodhën në minutat 22-25.

TABELA AKTUALE

Në pjesë të dytë kërkimi i madh për barazim i Feronikelit sikurse shfaqi pak edhe nervozizëm në lojë, derisa Astrit Fazliu, Milos Krkotic e Mendurim Hoti u ndëshkuan me të verdha brenda minutave 55-65. 

Deri në fund të ndeshjes Drenica menaxhoi disi rezultatin dhe arriti te fitorja e dytë me radhë për tu ngritur në klasifikim, derisa Feronikeli tashmë ka bërë hap mbrapa dhe trajneri i tyre Dejan Vukicevic, tashmë karrigen nuk e ka të sigurt as për muajin nëntor.

 

VUSHTRRIA 1-0 LLAPI

Pas 8 xhirosh, Vushtrria i gëzohet fitores

Foto: KFVushtrria/arkiv/fb

26 October, 2019 @16:21

Llapi, sikurse edhe Feronikeli në ndeshjen tjetër të ditës, ka bërë gabim në hapa. Llapjanët e drejtuar nga Tahir Batatina…

ARDIJAN NUHIU

Mungesat vendosën

24 October, 2019 @22:41

Trajneri i Dritës, Ardijan Nuhiu, ka thënë se përgjithësisht është i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të tij në përballje…

ARMEND DALLKU

Kemi ngecje në realizim, por detyrat u zbatuan

Foto: prishtinafc.com

24 October, 2019 @22:17

Prishtina ka shënuar fitore ndaj liderit të deritashëm të Superligës, Drita, duke e mposhtur minimalisht në Fadil Vokrri sonte

PRISHTINA - DRITA

Drita humb kreun me disfatë në kryeqytet

Foto: prishtinafc.com

24 October, 2019 @20:17

Në ndeshjen mbyllëse të xhiros XI, Prishtina doli fituese kundër Dritës me rezultat minimal 1-0 në derbi. Rasti i parë…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Drita

24 October, 2019 @17:09

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Dritës. PRISHTINA: Bekaj, Thaçi, Bekteshi, Ibrahimi, Bardhoku, Boshnjaku, Ahmeti, Hila, Abazi, Korenica,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga