Të gjitha lajmet

TURQIA - SHQIPËRIA

Dorëzohemi në fund, ia “falim” fitoren Turqisë

Foto: D.SH / TOPSPORTI

Dorëzohemi në fund, ia “falim” fitoren Turqisë

11 October, 2019 @22:43

Në takimin e luajtur sonte në Stamboll, Shqipëria është mposhtur në çastet e fundit të ndeshjes nga Turqia, 1-0.

Me pjesën e parë që përveç tensioneve e kartonëve nuk dhuroi shumë futboll, pjesa e dytë ishte më e gjallë, me Shqipërinë që qëndronte lartë në fushë dhe sulmonte pa frikë.

Rastet më të mira për vendasit u shfaqën përmes goditjeve të Tufan e Calhanoglu, kurse për Shqipërinë rastet më të mira u shfaqën për Rey Manajn, i cili rrezikoi 3-4 herë portën turke sonte. Rastin më të mirë Manaj e kishte në minutën e 76’, kur gaboi pranë portës pothuajse të zbrazur pas një topi të ardhur nga Roshi prej krahut të majtë.

Rastet e shpërdoruara Shqipërisë iu kthyen “boomerang”, me vendasit që në minutën e 90’ të ndeshjes e shfrytëzuan maksimalisht një mosmarrëveshje të Thomas Strakoshës e Ardian Ismajlit, për të shënuar përmes sulmuesit Cenk Tosun dhe për ta fituar ndeshjen me rezultatin final 1-0.

GRUPET DREJT EURO2020

Kjo fitore bën që Turqia ta vazhdojë ta mbajë kreun e grupit, kurse gjasat e Shqipërisë për kalim të grupit tashmë janë shuar plotësisht.

ÇEKIA - ANGLIA

Na zhgënjen Anglia, mposhtet në Pragë

Foto: England Official Account

11 October, 2019 @22:48

Lajm jo i mirë për Kosovën vjen nga ndeshja në Pragë. Përkundër që shënoi e para, Anglia u mposht 2-1…

TURQIA - SHQIPËRIA

Turqia vs. Shqipëria, mbyllet pjesa e parë

TOPSPORTI / D.SH

11 October, 2019 @21:37

Pa gola është mbyllur pjesa e parë mes Turqisë dhe Shqipërisë në Stamboll. Një ndeshje shumë e tensionuar, me shumë…

NGA KONFERENCA

Hasani: Nuk është me rëndësi minutazhi im, por skuadra

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

11 October, 2019 @20:57

Golashënuesi i vetëm në ndeshjen kundër Gjibraltarit, Florent Hasani, në konferencën e fundit për shtyp ka thënë se nuk është…

NGA KONFERENCA

Valon Berisha: Ndeshja më e rëndësishme për Kosovën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

11 October, 2019 @20:41

Njëri ndër lojtarët më të mirë të përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha, në konferencën e fundit për shtyp ka thënë…

TURQIA - SHQIPËRIA

Turqia vs. Shqipëria, 11-shet startuese

11 October, 2019 @19:20

Janë publikuar 11-shet startuese të Turqisë dhe Shqipërisë, të cilat sonte mes vete ndeshen në Stamboll në kuadër të kualifikimeve…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020