Të gjitha lajmet

LEGIA - DRITA

Drita historike dorëzohet në rrethin e tretë

Drita historike dorëzohet në rrethin e tretë


24 September, 2020 @22:22

Kampionia e Superligës së Kosovës, Drita, duke u mposhtur me rezultat 2-0 ndaj Legias, është eliminuar nga Europa League.

Golat e skuadrës polake erdhën në pjesën e parë të ndeshjes me Pawel Wszolek 24’ dhe Tomas Pekhart 44’.

Edhe në pjesën e dytë kontrolli i ndeshjesh ishte te Legia dhe kështu u kualifikua në Play Off të Europa Leagues.

Sidoqoftë, Drita me paraqitjen e saj në Europa League, u bë skuadra më e suksesshme kosovare në garat evropiane.

Skuadra gjilanase në këtë fazë arriti duke e mposhtur skuadrën maqedonase Sileks me rezultat 0-2.


TEAM OF THE YEAR

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

04/01/21 @ 19:36

DIREKT

Shorti i UEFA Europa League, direkt

Europa League

Shorti i UEFA Europa League, direkt

14/12/20 @ 12:41

VENDIMI I FUNDIT I UEFA-së

Air Albania e Tiranës, mikpritëse e finales së garës së re e UEFA-së

Europa League

Air Albania e Tiranës, mikpritëse e finales së garës së re e UEFA-së

03/12/20 @ 17:22

TË KUALIFIKUARIT E PARË

4 skuadra sigurojnë kualifikimin pas 4 xhirosh

Europa League

4 skuadra sigurojnë kualifikimin pas 4 xhirosh

26/11/20 @ 23:45

100%

Arsenal, Hoffenheim e Leicester - të vetmit me bilans 100%

Europa League

Arsenal, Hoffenheim e Leicester - të vetmit me bilans 100%

05/11/20 @ 23:29

CORONAVIRUS

Tirana del pastër para duelit historik

FSHF Kategoria Superiore/Europa League

Tirana del pastër para duelit historik

29/09/20 @ 14:58

PLAYER RATINGS @ BAYERN - SEVILLA

Notat e lojtarëve: Bayern 2-1 Sevilla

Champions League/Europa League/International

Notat e lojtarëve: Bayern 2-1 Sevilla

25/09/20 @ 00:55

SUPERKUPA E EVROPES

SuperBayern, merr të dytën SuperKupë evropiane në histori

Champions League/Europa League/Bundesliga

SuperBayern, merr të dytën SuperKupë evropiane në histori

24/09/20 @ 23:37

SHKËNDIJA - TOTTENHAM

Kane dhe Son eliminojnë Shkëndijën

Europa League

Kane dhe Son eliminojnë Shkëndijën

24/09/20 @ 21:50

LEGIA - DRITA

Legia vs. Drita, 11-shet startuese

FFK Superliga/Europa League

Legia vs. Drita, 11-shet startuese

24/09/20 @ 19:59


Të gjitha lajmet nga Europa League