Të gjitha lajmet

ENIS BARDHI

Dua fitore ndaj Kosovës

Dua fitore ndaj Kosovës

29 April, 2020 @15:26

Futbollisti shkupjan i Levantes, Enis Bardhi, në një bisedë me Tetova Sot ka bërë të ditur se dëshiron të shënojë fitore ndaj Kosovës në PlayOffin e Ligës D të Kombeve dhe atë para tribunave plotë me përkrahës.

“Me padurim e pres ndeshjen ndaj Kosovë dhe atë dëshiroj ta luajmë para tribunave plotë me shikues, ashtu që të gjithë të kënaqen me emocionet që i dhuron futbolli, ne të fitojmë dhe të realizojmë ëndrrën e kualifikimit për në EURO 2020,” ka thënë Bardhi.

Për Bardhin 24 vjeç që ka shënuar dy gola në LaLiga këtë stinor për ekipin e tij në 21 paraqitje, kjo ndeshje pritet të jetë edhe më emcionale sesa për të tjerët, pasi që ai nënën e ka nga Kosova, kurse babain nga Maqedonia.

“Në fund të fundit, ne jemi profesionist dhe veshim një fanellë për të fituar një ndeshje,” ka thënë Bardhi.

Maqedonia Veriore dhe Kosova do të takohen në vjeshtë të këtij viti për të shkuar në finale të PlayOffit të Ligës D të Kombeve që siguron biletën për EURO 2020.

Cilado skuadër që e arrin këtë, do të shkruajë historinë e vendit. Në finale fituesi i ndeshjes Maqedonia Veriore - Kosova do të luajë me fituesin e ndeshjes Gjeorgjia - Bjellorusia.

INFUZION FINANCIAR NGA UEFA

UEFA i ndan €200 mln. klubeve të Evropës

23 April, 2020 @16:24

UEFA ka bërë të ditur se do të jep 70 milionë euro për 676 klubet evropiane. Në mbledhjen e…

MARTIN O'NEILL

S’pret PlayOffin e Ligës së Kombeve, jep dorëheqje

22 April, 2020 @20:10

Përzgjedhësi i përfaqësueses që do të kërkonte biletën alternative përmes PlayOffit të Ligës së Kombeve për EURO 2020, ka dhënë…

NJOFIMI I FEDERATËS

FFK do të nis punën për rifillim të garave

21 April, 2020 @22:05

FFK-ja më në fund ka botuar njoftimin e saj lidhur me mbledhjen e mbajtur sot me UEFA-në dhe anëtarët tjera…

MEDIA

3 opcione për Maqedonia-Kosova

21 April, 2020 @19:19

Federatat do të duhet të presin së paku edhe një muaj për të kuptuar datën e saktë të ndeshjes për…

SHKUP

Maqedonia përforcohet para duelit me Kosovën

18 April, 2020 @14:33

Reprezentacioni i Maqedonisë Veriore do të jetë i përforcuar para duelit ndaj Kosovës në PlayOff të Ligës D të Kombeve…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve