Të gjitha lajmet

MANCHESTER CITY 1-1 LIVERPOOL

Dy kampionët e fundit barazojnë, penalltia humbet, lider: Leicesteri

Foto: premierleague.com

Dy kampionët e fundit barazojnë, penalltia humbet, lider: Leicesteri


8 November, 2020 @19:43

Liverpool nuk ka arritur që të mbajë kreun në Premier Ligë, pasi që është ndalë nga Manchester CityEtihad sonte me barazim 1-1 [Jesus 31 - Salah 13p].

Belgu Kevin de Bruyne ka dështuar më vonë të shënojë penalltinë për ekipin e Pep Guardiolës, ndërsa deri në fund nuk erdhën golat për të përcaktuar fituesin në përballjen derbi të xhiros në Premiership.

TABELA AKTUALE

Xherdan Shaqiri u fut në lojë në vend të Roberto Firminos në minutën e 59 të ndeshjes dhe luajti deri në fund të saj, kurse ekipi i Jurgen Klopp mbyll javën në pozitë të tretë të renditjes, pas Leicesterit e Tottenhamit. City është i 11-ti në renditje.

NOTAT E LOJTARËVE:

MAN CITY: Ederson 7, Walker 6, Ruben Dias 7, Laporte 7, Cancelo 7, De Bruyne 6, Rodri 6, Gundogan 6, Torres 6, Sterling 7, Jesus 8. Rez.: Bernardo Silva 6.

LIVERPOOL: Alisson 7, Alexander-Arnold 6, Matip 8, Gomez 7, Robertson 7, Henderson 6, Wijnaldum 6, Jota 6, Salah 7, Firmino 6, Mane 7. Rez.: Shaqiri 6, Milner 6.

LEICESTER - CHELSEA

Leicester përkohësisht lider në Premier League

FOTO / Premier League

19 January, 2021 @23:07

Leicester City, duke e mposhtur Chelsean me rezultat 2-0, ngritet në pozitën e parë në Premier League. Ish-kampionët e Anglisë,…

PREMIER LEAGUE

Jurgen Klopp vlerëson lartë paraqitjen e Shaqirit kundër Manchester Unitedit

Foto: REUTERS

19 January, 2021 @19:59

Xherdan Shaqiri gjatë vikendit u rikthye në formacionin bazë në derbin Liverpool – Manchester United. Ylli kosovar luajti 76 minuta…

PREMIER LEAGUE

Granit Xhaka vendos një rekord të ri në Premier Ligë

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @19:31

Granit Xhaka regjistroi një nga paraqitjet më të mira me Arsenalin, të hënën në fitoren 3-0 ndaj Newcastle United. Mesfushori…

MERKATO

Lukaku refuzon idenë e transferimit te Manchester City

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @19:19

Romelu Lukaku duket se kishte mjaft nga Premier League dhe nuk dëshiron më të rikthehet atje. Sulmuesi belg është duke…

CHELSEA

Humbja e shkarkon!

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @13:37

Frank Lampard do të shkarkohet nga posti i trajnerit të Chelseat, nëse ai e humb ndeshjen kundër Leicester City, raportojnë…

Të gjitha lajmet nga Premier League