Të gjitha lajmet

XHIRO 2

Dy ndeshje në Superligë

Dy ndeshje në Superligë

24 August, 2019 @11:03

Me fillim nga ora 17:00, sot në Superligën e Kosovës në futboll zhvillohen dy ndeshje.

Pas fitores në javën e parë ndaj Dritës, Ferizaji sot në shtëpi e pret Gjilanin, që sezonin e filloi me humbje 4-1 ndaj Trepçës ‘89.

TABELA AKTUALE

Në ndeshjen tjetër të ditës, Ballkani në Suharekë e pret Feronikelin, kampionin aktual të Kosovës.

Suharekasit në xhiron e parë luajtën pa gola ndaj Dukagjinit në Klinë, derisa Feronikeli triumfoi 4-1 në derbin e Drenicës.

DRENICA - LLAPI

3 gola për 3 pikë

23 August, 2019 @18:55

Me dominim total, Drenica e mposhti Llapin me rezultat 3-0, në ndeshjen hapëse të xhiros së dytë të Superligës së…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Llapi

23 August, 2019 @16:34

Janë publikuar formacionet zyrtare të Drenicës dhe të Llapit. DRENICA: Ymeri, Balde, Sykaj, Bejta, Lushtaku, Thaqi, Abazi, Hamiti, A.Mustafa, Van…

XHIRO 2

Xhiroja hapet në Skenderaj

23 August, 2019 @14:11

Duke filluar nga ora 17:00, sot (23 gusht) hapet xhiroja e dytë e Superligës së Kosovës në futboll. GJYQTARËT…

ZYRTARE

Gavazaj përforcon Vushtrrinë

Foto: FC Vushtrria

23 August, 2019 @14:06

Alush Gavazaj është përforcimi më i ri i skuadrës së Vushtrrisë. Prizrenasi Gavazaj, 24 vjeçar, luan si mesfushor dhe ka…

KRAHASIM

“Superliga e Kosovës po e kalon Superioren”

23 August, 2019 @13:52

“Po punohet pa përgjegjësi, pa plan dhe kështu Kosova po na parakalon me shpejtësi. Superliga e Kosovës po punon më…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga