Të gjitha lajmet

I TRETI TE JUVENTUSI

Dybala infektohet me coronavirus

Dybala infektohet me coronavirus

21 March, 2020 @19:43

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala, është konfirmuar që bashkë me të shoqen e tij të jenë infektuar me coronavirus.

“Vetëm desha t’ju informojë se kam marrë rezultatin e testit për covid-19 dhe unë e Oriana kemi dalë pozitiv,” ka shkruar reprezentuesi i Argjentinës në llogarinë e tij personale të Instagramit.

Dybala bëhet lojtari i tretë i prekur nga pandemia që ka kapluar globin, pas Daniele Ruganit dhe Blaise Matuidit.

Argjentinasi me të dashurën e tij janë të izoluar që prej datës 11 mars, prej kur Rugani u konfirmua si rasti i parë pozitiv te bianconerët.

BERGAMO

Atalanta në karantinë, pasi lojtari i Valencias del pozitiv

15 March, 2020 @21:25

Skuadra e Atalantës që arriti sukses historik duke e eliminuar Valencian nga Liga e Kampionëve dhe siguroi çerekfinalen e garës,…

ITALI

Serie A mund të rinis më 3 maj

14 March, 2020 @20:17

Sipas të përditshmes La Repubblica, me futbollistë që çdo ditë po shtohen me shenja të coronavirusit, Serie A mund të…

CORONAVIRUS ITALIA

Konfirmohet lojtari i shtatë i Sampdorias me coronavirus

14 March, 2020 @18:56

Skuadra e Sampdorias tashmë ka shtatë futbollistë të konfirmuar me coronavirus, bëjnë të ditura mediat italiane. Sampdoria në komunikatën…

VERONË

Pas testit të Gabbiandinit, krejt Verona e Rrahmanit në izolim

12 March, 2020 @23:42

Skuadra e Veronës, ku luan edhe reprezentuesi Amir Rrahmani, ka bërë të ditur se i tërë ekipi, stafi dhe më…

CORONAVIRUS

Futbollisti i dytë në Serie A me coronavirus

12 March, 2020 @23:24

Sulmuesi italian Manolo Gabbiadini është bërë futbollisti i radhës në Serie A që ka testuar pozitiv me coronavirus. Klubi xhenovez…

Të gjitha lajmet nga Serie A