Të gjitha lajmet

1/8: ROMA - SHAKHTAR

Dzeko për çerekfinalen e parë pas 10 viteve

Dzeko për çerekfinalen e parë pas 10 viteve

13 March, 2018 @23:03

Roma
Shakhtar Donetsk
Roma 1 : 0 Shakhtar Donetsk
E.Dzeko 52'

Stadio Olimpico

Për herë të parë që nga viti 2008, skuadra e Romës ka arritur çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Një gol i Edin Dzekos në pjesën e dytë i mjaftoi skuadrës nga kryeqyteti italian që të kalojë tutje, pasi që ndeshja e parë ishte mbyllur 2-1 në të mirë të Shakhtarit.

11 minuta para përfundimit të kohës së rregullt, ukrainasit mbeten me një lojtar më pak në terren, gjë që e ndihmoi skuadrën e Romës ta menaxhojë edhe më lehtë epërsinë e krijuar.

SKEMA DREJT FINALES

Pas Juventusit, Roma bëhet skuadra e dytë italiane që arrin çerekfinalet sivjet, ndërsa kundërshtarin e saj do ta kuptojë pas shortit ditën e premte.

1/8: SEVILLA - UNITED

Sevilla turpëron Unitedin në ‘Old Trafford’

13 March, 2018 @22:50

Pas barazimit 0-0 në Spanjë, United është turpëruar në ndeshjen e zhvilluar në ‘Old Trafford’ ndaj Sevillës. ‘Djajtë e Kuq’…

KOSOVA PARA MIQËSOREVE

Zbulohen ftesat e Challandesit

11-shja e Kosovës në përballjen e fundit të vitit të kaluar, që mposhti Letoninë, 4-3/ Foto: FFK

13 March, 2018 @13:56

Para dy miqësoreve që do të zhvillohen në fund të këtij muaji, Koha ditore ka zbuluar ftesat e trajnerit të…

REFERËT

Përcaktohen gjyqtarët e ndeshjeve të xhiros XXIII

12 March, 2018 @23:42

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot zyrtarët e ndeshjeve të xhiros XXIII të Superligë së…

SOUTHAMPTON

1 pikë mbi zonën e rrezikshme, shkarkojnë trajnerin

12 March, 2018 @23:23

Kur ekipi është vetëm një pikë mbi zonën e rrezikshme, të rënies nga Premier Liga, Southampton, merr vendim dhe largon…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

DIEGO SIMEONE

Simeone vendos të ardhmen

14 February, 2019 @19:04

Trajneri i Atletico Madridit Diego Simeone i është përgjigjur thashethemeve lidhur me të ardhmen e tij. Ai sot ka…

1/8: AJAX - REAL MADRID

Kampioni s’lejon befasi në Amsterdam

13 February, 2019 @22:59

Në duelin e parë të 1/8 së finales mes dy gjigandëve të futbollit evropian, Ajaxit e Real Madridit, fituese doli…

1/8: TOTTENHAM - PSG

Super Spurs, deklasojnë Dortmundin në ‘Wembley’

13 February, 2019 @22:57

Përkundër mungesës së lojtarit kryesor të skuadrës, sulmuesit Harry Kane, skuadra e Tottenham Hotspur arriti rezultat tejet pozitv në duelin…

Të gjitha lajmet nga Champions League