Të gjitha lajmet

1/8: SEVILLA - UNITED

Sevilla turpëron Unitedin në ‘Old Trafford’

Sevilla turpëron Unitedin në ‘Old Trafford’

13 March, 2018 @22:50

Manchester United
Sevilla
Manchester United 1 : 2 Sevilla
R.Lukaku 84' W.Ben Yedder 74' 76'

Old Trafford

Pas barazimit 0-0Spanjë, United është turpëruar në ndeshjen e zhvilluar në ‘Old Trafford’ ndaj Sevillës.

‘Djajtë e Kuq’ zhvilluan paraqitje tejet të dobët, gjë që iu kushtoi me eliminim, me Sevillën që me bindje mund të thuhet që ishte skuadra më e mirë në të dyja ndeshjet. Dy gola nga Ben Yedder brenda 2 minutave i dhanë epërsi dygolëshe spanjollëve, ndërsa e tëra çfarë bëri United ishte një gol i shënuar, por kjo nuk bëri diferencë në rezultat dhe United u eliminua.

SKEMA DREJT FINALES

Sa i përket Sevillës, kjo është hera e parë që kjo skuadër arrin çerekfinalet e Ligës së Kampionëve.KOSOVA PARA MIQËSOREVE

Zbulohen ftesat e Challandesit

11-shja e Kosovës në përballjen e fundit të vitit të kaluar, që mposhti Letoninë, 4-3/ Foto: FFK

13 March, 2018 @13:56

Para dy miqësoreve që do të zhvillohen në fund të këtij muaji, Koha ditore ka zbuluar ftesat e trajnerit të…

REFERËT

Përcaktohen gjyqtarët e ndeshjeve të xhiros XXIII

12 March, 2018 @23:42

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot zyrtarët e ndeshjeve të xhiros XXIII të Superligë së…

SOUTHAMPTON

1 pikë mbi zonën e rrezikshme, shkarkojnë trajnerin

12 March, 2018 @23:23

Kur ekipi është vetëm një pikë mbi zonën e rrezikshme, të rënies nga Premier Liga, Southampton, merr vendim dhe largon…

STOKE CITY - MANCHESTER CITY

Edhe dy fitore

Foto: PremierLeague.com

12 March, 2018 @23:12

Dy gola të shënuara nga David Silva kanë bërë që Manchester City të dalë triumfues nga stadiumi i Stoke Cityt…

WERDER-KOLN

Rashica shënon golin e parë në Bundesligë

12 March, 2018 @22:30

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, ka pasur fillim interesant të lojës sot. Ai nuk u paralajmërua në 11-shen zyrtare…

MICHAEL CARRICK

Konfirmon pensionimin

12 March, 2018 @15:48

Mesfushori 36 vjeçar i Manchester Unitedit, Michael Carrick, ka konfirmuar edhe njëherë në konferencën e sotme për shtyp, se në…

VENDIMI I KG-së

Ferronikeli dhe Drenica në disiplinore

12 March, 2018 @15:20

Pasi që ka shqyrtuar raportet e ndeshjeve të xhiros së fundit të Superligës (XXII) Komisioni i Garave të FFK-së ka…

HARRY KANE

Tottenham konfirmon, mungesë e madhe

16 January, 2019 @9:44

Skuadra e Tottenham Hotspur që është ndjekësja kryesore e dyshes lidere të Premier Ligës si dhe pjesëmarrës në të tetën…

OLE GUNNAR SOLSKJAER

Nuk e do largimin

3 January, 2019 @17:47

Trajneri i përkohshëm i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, nuk dëshiron të largohet në maj të këtij viti nga ekipi.…

CRISTIANO RONALDO

Do ta bëj të pamundurën për Juventusin

3 January, 2019 @15:40

Cristiano Ronaldo ka shpërthyer në deklaratën e tij të fundit për media. Duke folë për media në Dubai para…

TOP 50

50-shja e së ardhmes nga UEFA

1 January, 2019 @16:36

Në përzgjedhjen që UEFA e ka bërë për 50 futbollistë të rinj përreth Evropës gjendet edhe reprezentuesi i Kosovës. …

JURGEN KLOPP

Juventus problemi më i madh

19 December, 2018 @12:14

Trajneri gjerman i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka cilësuar Juventusin si favorit më të madh për të fituar Ligën e Kampionëve…

Të gjitha lajmet nga Champions League