Të gjitha lajmet

SOUTHAMPTON

1 pikë mbi zonën e rrezikshme, shkarkojnë trajnerin

1 pikë mbi zonën e rrezikshme, shkarkojnë trajnerin

12 March, 2018 @23:23

Kur ekipi është vetëm një pikë mbi zonën e rrezikshme, të rënies nga Premier Liga, Southampton, merr vendim dhe largon trajnerin Mauricio Pellegrino nga detyra.

“Ekipi do të emërojë trajnerin e ri sa më shpejt të jetë e mundur,” ka bërë të ditur njoftimi i klubit, që ka theksuar se bashkë me Pellegrinon nga ekipi largohen edhe ndihmësit: Carlos Campagnucci dhe Xavier Tamarit.

Mauricio Pellegrino

Që prej datës 27 nëntor, deri sot (17 xhiro), Southampton ka regjistruar vetëm një fitore në Premier Ligë! Ndërsa në katër ndeshjet e fundit ka shënuar dy humbje dhe dy barazime.

STOKE CITY - MANCHESTER CITY

Edhe dy fitore

Foto: PremierLeague.com

12 March, 2018 @23:12

Dy gola të shënuara nga David Silva kanë bërë që Manchester City të dalë triumfues nga stadiumi i Stoke Cityt…

WERDER-KOLN

Rashica shënon golin e parë në Bundesligë

12 March, 2018 @22:30

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, ka pasur fillim interesant të lojës sot. Ai nuk u paralajmërua në 11-shen zyrtare…

MICHAEL CARRICK

Konfirmon pensionimin

12 March, 2018 @15:48

Mesfushori 36 vjeçar i Manchester Unitedit, Michael Carrick, ka konfirmuar edhe njëherë në konferencën e sotme për shtyp, se në…

VENDIMI I KG-së

Ferronikeli dhe Drenica në disiplinore

12 March, 2018 @15:20

Pasi që ka shqyrtuar raportet e ndeshjeve të xhiros së fundit të Superligës (XXII) Komisioni i Garave të FFK-së ka…

XHIROJA XXIII dhe XXIV

Ndërron termini i ndeshjeve në Superligë

12 March, 2018 @15:07

Me afrimin e stinës së pranverës ka ndërruar edhe ora e fillimit të ndeshjeve në Superligë. Kështu, duelet që…

PËRFAQËSUESJA

Kosovë - Shqipëri, miqësore për U15, U17 dhe U19

12 March, 2018 @14:43

Federata e Futbollit e Kosovës ka arritur marrëveshje me Federatën Shqiptare të Futbollit për të organizuar kështu miqësore mes grupmoshave…

GENOA-MILAN

Goli i parë i stinorit, si zëvëndesues në vazhdime

11 March, 2018 @20:09

Sulmuesi portugez i Milanit, Andre Silva, ka shënuar sot golin e parë të tij të stinorit për rossonerët - që…

VALDET SHOSHI

Gabimet tona vendosën ndeshjen

Foto: prishtinafc.com

11 March, 2018 @19:05

Trajneri i Besës, Valdet Shoshi, është shprehur të jetë i zhgënjyer pas humbjes nga Prishtina sot. Ai ka theksuar…

MIREL JOSA

Vazhdojmë rrugën

Foto: prishtinafc.com

11 March, 2018 @18:39

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, në deklaratën e tij pas fitores ndaj Besës sot në Pejë ka thënë se ndeshja…

TREPÇA '89 - DRITA

Derbi i javës mbyllet me barazim

11 March, 2018 @15:22

Me rezultat 1-1 është mbyllur derbi kryesor i javës në Superligë, rezultat ky që nuk i konvenon as njërës e…

FA CUP: CHELSEA - UNITED

United eliminon Chelsean, kuptohen çiftet çerekfinale

Foto: Manchester United

18 February, 2019 @22:41

Me një paraqitje fantastike ekipore, United ka arritur të shënojë fitore 0-2 në ‘Stamford Bridge’, për ta eliminuar kështu Chelsean…

FA CUP: SWANSEA - BRENTFORD

Celina magjik, gol + asist, kualifikon Swansean

17 February, 2019 @19:05

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, ka shkëlqyer në ndeshjen e ekipit të tij sot në përballje ndaj Brentfordit.…

AARON RAMSEY TE JUVENTUS

Britaniku më i paguar në histori

Fotot: Juventus.com & Arsenal.com

11 February, 2019 @22:49

Mesfushori i Arsenalit, uellsiani Aaron Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga ishulli në histori. Tashmë është…

NË LIGË TË KATËRT

Trajneri Scholes

Foto: Oldham Official

11 February, 2019 @13:45

Prej sot edhe zyrtarisht mesfushori legjendar i Manchester Unitedit, Paul Scholes, është trajner. Ai është emëruar në detyrën e…

CITY - CHELSEA

Turpëron Chelsean, rimerr kreun

10 February, 2019 @18:51

Ajo që duhej të ishte ndeshja më e mirë e javës në Angli, doli të ishte më jo-interesantja. Skuadra e…

Të gjitha lajmet nga Premier League