Të gjitha lajmet

WERDER-KOLN

Rashica shënon golin e parë në Bundesligë

Rashica shënon golin e parë në Bundesligë

12 March, 2018 @22:30

Werder Bremen
Köln
Werder Bremen 3 : 1 Köln
M. Veljkovic 33', M. Rashica 58', M. Eggestein 90' 53' Y. Ōsako

Weserstadion, Bremen.

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, ka pasur fillim interesant të lojës sot.

Ai nuk u paralajmërua në 11-shen zyrtare të ndeshjes për ekipin e tij, ndërsa disa sekonda para se lojtarët të paraqiten në fushë, trajneri vendosi ta fuste në 11-shen e parë.

Milot Rashica

E këtë, Rashica ia shpërbleu më së miri trajnerit të tij në Werder Bremen, Florian Kohfeldt, duke shënuar golin e avantazhit 2-1, që më vonë solli fitoren e ekipit, 3-1.

TABELA AKTUALE

Përndryshe, kjo fitore ka larguar edhe një hap Werderin nga zona e rrezikshme e Bundesligës, ndërsa kontributi i Rashicës ka qenë i dukshëm në këtë lojë.

Ky ka qenë goli i parë i Milotit prej se u bë pjesë e Werderit, ku kaloi në janar të këtij viti nga Twente e Holandës.

Milot Rashica

MICHAEL CARRICK

Konfirmon pensionimin

12 March, 2018 @15:48

Mesfushori 36 vjeçar i Manchester Unitedit, Michael Carrick, ka konfirmuar edhe njëherë në konferencën e sotme për shtyp, se në…

VENDIMI I KG-së

Ferronikeli dhe Drenica në disiplinore

12 March, 2018 @15:20

Pasi që ka shqyrtuar raportet e ndeshjeve të xhiros së fundit të Superligës (XXII) Komisioni i Garave të FFK-së ka…

XHIROJA XXIII dhe XXIV

Ndërron termini i ndeshjeve në Superligë

12 March, 2018 @15:07

Me afrimin e stinës së pranverës ka ndërruar edhe ora e fillimit të ndeshjeve në Superligë. Kështu, duelet që…

PËRFAQËSUESJA

Kosovë - Shqipëri, miqësore për U15, U17 dhe U19

12 March, 2018 @14:43

Federata e Futbollit e Kosovës ka arritur marrëveshje me Federatën Shqiptare të Futbollit për të organizuar kështu miqësore mes grupmoshave…

GENOA-MILAN

Goli i parë i stinorit, si zëvëndesues në vazhdime

11 March, 2018 @20:09

Sulmuesi portugez i Milanit, Andre Silva, ka shënuar sot golin e parë të tij të stinorit për rossonerët - që…

VALDET SHOSHI

Gabimet tona vendosën ndeshjen

Foto: prishtinafc.com

11 March, 2018 @19:05

Trajneri i Besës, Valdet Shoshi, është shprehur të jetë i zhgënjyer pas humbjes nga Prishtina sot. Ai ka theksuar…

MIREL JOSA

Vazhdojmë rrugën

Foto: prishtinafc.com

11 March, 2018 @18:39

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, në deklaratën e tij pas fitores ndaj Besës sot në Pejë ka thënë se ndeshja…

TREPÇA '89 - DRITA

Derbi i javës mbyllet me barazim

11 March, 2018 @15:22

Me rezultat 1-1 është mbyllur derbi kryesor i javës në Superligë, rezultat ky që nuk i konvenon as njërës e…

GJILANI - VLLAZNIA

Armend Thaqi me supergol, Gjilani triumfon

11 March, 2018 @15:10

Në takimin e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Gjilan, skuadra e Gjilanit ka shënuar fitore minimale ndaj Vllaznisë së…

LLAPI - LIRIA

Llapi vazhdon gabimet, Liria fiton në Podujevë

FOTO: BOROZANI / A.P

11 March, 2018 @15:02

Pas eliminimit nga Kupa në mesjavë, Llapi është mposhtur edhe në takimin e luajtur sot ndaj Lirisë në Superligë. Pjesa…

NURNBERG - BORUSSIA DORTMUND

E pesta pa fitore, vë në rrezik kreun

Foto: BVB Official

18 February, 2019 @23:36

Borussia Dortmund e drejtuar nga zvicerani Lucian Favre tashmë është në rrezik të vërtetë të humb kreun në Bundesligë. …

WERDER BREMEN

Golat e shënuara sot nga Milot Rashica

Foto: DW Sports

10 February, 2019 @19:03

Në takimin e zhvilluar sot ndaj Augsburgut, Werder Bremeni shënoi fitore me rezultat 4-0, ndërsa dy nga katër golat e…

BUNDESLIGA

Rashica i pafat, shënon dy herë e lëndohet

10 February, 2019 @16:10

Një ndeshje që po shkonte në mënyrë të përsosur për Milot Rashicën, u mbyll më herët se që pritej. Anësori…

DFB POKAL

Me penallti, Werderi i Rashicës eliminon Dortmundin

Foto: WerderBremen Official

5 February, 2019 @23:34

Një ndeshje tepër interesante dhe me plot gola për të shkuar në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë, Werder Bremeni i…

DUELI I KUPËS

Rashica i jep epërsinë Werderit ndaj Dortmundit

5 February, 2019 @21:12

Mesfushori i Kosovës, Milot Rashica, ka shënuar gol në përballjen e Kupës ku aktualisht Werder është mysafir i Dortmundit në…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga