Të gjitha lajmet

DRENICA - PEJA

E para e stinorit

FACEBOOK/ FC Peja Futsall

E para e stinorit

2 November, 2018 @22:25

Skuadra e Pejës në futsall, duke e mposhtur Drenicën me rezultat 3-9, e regjistroi fitoren e parë të stinorit.

Elton Maxharraj shkëlqeu për skuadrën pejane, duke shënuar 5 gola, derisa golashënuesit tjerë ishin Egzon Vokshi, Riard Sheqerolli, Taulant Rusinovci dhe Drilon Maxharraj.

TABELA AKTUALE

Peja pas 4 xhirove të zhvilluara, e regjistroi fitoren e parë dhe gjendet në pozitën e shtatë, derisa Drenica është ende pa fitore dhe me një pikë gjendet në pozitën e parafundit në tabelë.

KOSOVA NË FUTSALL

Nisin përgatitjet për kualifikime drejt Botërorit

Foto: FFK

20 October, 2019 @23:43

Kombëtarja e Kosovës në futsall e ka zhvilluar stërvitjen e parë në kuadër të përgatitjeve për rrethin e dytë kualifikues…

FTESAT E CIMILIT

Mabetex Prishtina dhe Liburni dominojnë në reprezentacionin e futsallit

Foto nga arkivi

18 October, 2019 @10:05

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në futsall, Ramadan Cimili ka publikuar listën e futbollistëve, me të cilët do të paraqitet…

UEFA FUTSAL CHAMPIONS LEAGUE

Liburni barazon në ndeshjen e parë

TOPSPORTI / A.P

9 October, 2019 @17:54

Në ndeshjen e parë në kuadër të UEFA Futsal Champions League Main Round, që po zhvillohet në Bjellorusi dhe ku…

NDESHJA E DYTË: PRISHTINA - LIBURNI

Fiton edhe në Prishtinë, Liburni kampion i Kosovës!

Foto: V.B për TopSporti

6 June, 2019 @22:14

Pas fitores me rezultat 3-2 në ndeshjen e parë finale në Gjakovë, skuadra e Liburnit e ka fituar edhe ndeshjen…

SUKSESI I PRIZRENASIT

Simitçiu ia sjell Spartës titullin historik

Duke festuar triumfin historik. Trajneri Beni Simitçiu/ Foto: fb

5 June, 2019 @10:42

Skuadra e Spartës së Pragës në futsall me fitore 3-0 në serinë finale të playoffit të futsallit të Çekisë, ka…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga