Të gjitha lajmet

JUNIKU - PRIZRENI

Prizreni në maje të tabelës

TOPSPORTI/ Arkiv

Prizreni në maje të tabelës

2 November, 2018 @22:05

Po vazhdon seria e fitoreve të Prizrenit në futsall.

Skuadra më e re e Superligës në futsall, Prizreni, pas humbjes në javën e parë, e regjistroi fitoren e tretë rresht duke e mposhtur Junikun me rezulat 12-5.

Golashënuesit në këtë ndeshje për Prizrenin ishin, Rajmond Gjeraj (3x), Ylli Mazreku (3x), Albion Muhadri (2x), Bajram Azizi (2x), Alban Hamzaj (1) dhe Fitim Gashi (1).

TABELA AKTUALE

Prizreni përkohësisht bëhet lider i Superligës me nëntë pikë, derisa Juniku me 4 pikë të grumbulluara gjendet në pozitën e gjashtë.

NISIN NË FUNDJAVË

Gjysmëfinalet e PlayOffit

14 May, 2019 @13:55

Garat e rregullta në Superligën e futsallit tashmë kanë përfunduar dhe dihen katër skuadrat të cilat do t’i vazhdojnë garat…

PRISHTINA

Prishtina me super përforcim

22 February, 2019 @10:31

Skuadra e futsallit Prishtina, arriti marrëveshje me lojtarin Azem Ibrahimi. Azemi në shtatë vitet e fundit ishte në Superligën e…

LIBURNI - PRISHTINA

Kupa e Kosovës shkon te Liburni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 February, 2019 @22:19

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futsall, Liburni, ka arritur që të fitojë trofeun e Kupës së Kosovës sot.…

PRISHTINA FUTSALL

Prishtina siguron më të mirin e vitit

6 February, 2019 @11:01

Skuadra e Prishtinës në futsall, ka arritur marrëveshje me futbollistin Dardan Topilla, që është zgjedhur lojtari më i mirë i…

PËRFAQËSUESJA

Kosova mposht Andorrën, arrin fazën e dytë kualifikuese

2 February, 2019 @10:56

Pas fitores 5-1 ndaj Norvegjisë, përfaqësuesja e Kosovës në futsall e ka mposhtur sot Andorrën me rezultat 3-5, për…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga