Të gjitha lajmet

KUPA E HOLANDËS

Edhe Zeneli me gol në fitore

Edhe Zeneli me gol në fitore

31 October, 2018 @21:53

Krahu i mesfushës së reprezentacionit të Kosovës, Arbër Zeneli, ka shënuar një gol në fitoren e Heerenveenit në përballje ndaj Groene Sterit në kuadër të Kupës së Holandës.

Zeneli ka shënuar golin e dytë të skuadrës, kur ekipi i tij tashmë kishte barazuar rezultatin 1-1, ndërsa reprezentuesi ynë dha golin e avantazhit, 1-2, për të shkuar deri në fund pastaj me Lammers, që shënoi për përfundimtaren 1-3.KUPA E HOLANDËS

Avdijaj fenomenal, shkëlqen në fitore

31 October, 2018 @21:44

Reprezentuesi i Kosovës, Donis Avdijaj, ka shkëlqyer sonte me fanellën e ekipit të tij, Willem II. Avdijaj 22 vjeçar…

PRISHTINA - TREPÇA '89

E pesta me radhë

FOTO/ prishtinafc.com

31 October, 2018 @19:38

Ndeshja e fundit e xhiros 13, përfundoi me fitoren e Prishtinës kundër Trepçës '89 me rezultat 2-0. Djelmoshat e trajnerit…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Trepça ‘89

31 October, 2018 @17:23

Janë publikuar formacione startuese të Prishtinës dhe të Trepçës '89. PRISHTINA: Bekaj, Thaqi, Dallku, Arogo, Bekteshi, Boshnjaku, Miftaraj, Korenica, Hoxha,…

LLAPI - BALLKANI

Fitore e mysafirëve në Podujevë

31 October, 2018 @15:39

Në 3 ndeshjet e ditës që filluan nga ora 13:30, befasia ka ndodhur në Podujevë. Skuadra mysafire e Ballkanit…

GJILANI - KEK-u

Fitore ndaj KEK-ut të dorëzuar

31 October, 2018 @15:31

Në përballjen e zhvilluar sot në Gjilan, skuadra vendase e Gjilanit ka arritur të shënojë fitore me rezultat 2-0 ndaj…

FERONIKELI - DRENICA

Kastriot Rexha për ruajtjen e kreut

31 October, 2018 @15:29

Me fitoren e Feronikelit është mbyllur dueli i zhvilluar sot në "Rexhep Rexhepi" në mes të Feronikelit dhe Drenicës. …

LLAPI - BALLKANI

Llapi vs. Ballkani, 11-shet startuese

31 October, 2018 @13:21

Pak minuta para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Llapit dhe Ballkanit. TOPSPORTI LIVESCORE Llapi:…

FERONIKELI - DRENICA

Feronikeli vs. Drenica, 11-shet startuese

31 October, 2018 @13:14

Pak minuta para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Feronikelit dhe Drenicës. TOPSPORTI LIVESCORE Feronikeli: Smakiqi, Doshlaku,…

GJILANI - KEK-u

Gjilani vs. KEK-u, 11-shet startuese

BOROZANI / ARKIV

31 October, 2018 @12:49

Pak minuta para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Gjilanit dhe KEK-ut. TOPSPORTI LIVESCORE Gjilani:…

JAVA XIII

Dita e vendasve?

BOROZANI / ARKIV

31 October, 2018 @11:40

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me 4 ndeshjet e tjera të xhiros. …

KUPA E HOLANDËS

Avdijaj fenomenal, shkëlqen në fitore

31 October, 2018 @21:44

Reprezentuesi i Kosovës, Donis Avdijaj, ka shkëlqyer sonte me fanellën e ekipit të tij, Willem II. Avdijaj 22 vjeçar…

KOSOVA U17

Kosova U17 mposht Zvicrën, një hap pranë kualifikimit

Foto: FFK

29 October, 2018 @18:37

Pas humbjes me rezultat 1-2 nga Skocia në ndeshjen e parë, përfaqësuesja e Kosovës U17 e ka mposhtur sot me…

AKADEMIA

Ajax dominon Evropën

29 October, 2018 @11:58

Në raportin e fundit, CIES hedh dritë mbi suksesin e akademive të klubeve futbollistike të Evropës. Sipas statistikave të përmbledhura…

PHILIPP COCU

Fenerbahçe shkarkon trajnerin

28 October, 2018 @21:05

Pas humbjes së parë në muajin tetor, Fenerbahçe përmes një njoftimi në rrjete sociale ka bërë të ditur se…

NË TURQI

Humbja e parë në tetor

28 October, 2018 @20:53

Pas serisë jo të mirë në shtator dhe dy fitoreve e tre barazimeve përgjatë tetorit, Fenerbahçe ka pësuar në duelin…

Të gjitha lajmet nga International