Të gjitha lajmet

FERONIKELI - DRENICA

Kastriot Rexha për ruajtjen e kreut

Kastriot Rexha për ruajtjen e kreut

31 October, 2018 @15:29

Me fitoren e Feronikelit është mbyllur dueli i zhvilluar sot në “Rexhep Rexhepi” në mes të Feronikelit dhe Drenicës.

Skuadra vendase ishte më dominuese dhe e kërkoi më shumë fitoren, e cila erdhi në pjesën e dytë falë golit të Kastriot Rexhës.

TABELA AKTUALE

Fillimisht, për 1-0 shënoi Agostinho Da Silva në minutën e 33’, ndërsa shifrat u ekuilibruan nga Osman Mëziu i Drenicës, me golin e të cilit skuadrat shkuan në pushim.

E në pjesën e dytë, golin e fitores për vendasit e shënoi Kastriot Rexha, gol i cili erdhi pas shumë rasteve të shpërdoruara pikërisht nga ky lojtar në ballafaqimin e sotëm.

Me këtë fitore, Feronikeli e ruan kreun e klasifikimit, kurse Drenica mbetet edhe më tutje me 18 pikë.FORMACIONET STARTUESE

Feronikeli: Smakiqi, Doshlaku, Hoxha, Lladrovci, Prekazi, Ahmeti, Dabiqaj, Da Silva, Rexha, Fazliu, Hoti.

Drenica: Ymeri, Lushtaku, Bejta, Sykaj, Thaqi, Pasoma, Rexhaj, Elshani, Uka, Tahiri, Mëziu.

KUPA E KOSOVËS: TREPÇA '89 - FERONIKELI

Feronikeli fitues i Kupës, Prishtina në Europa League

24 May, 2019 @22:46

Për herë të tretë në histori të klubit, Feronikeli është fitues i Kupës së Kosovës. Skuadra nga Drenasi sonte e…

BARAZHI

Caktohet data e ndeshjes Gjilani - Besa

24 May, 2019 @21:40

Është caktuar data e ndeshjes së barazhit në mes të Gjilanit dhe Besës. Dueli në mes të Gjilanit dhe Besës…

SIPAS VITEVE DHE SHIFRAVE

Të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës

24 May, 2019 @15:02

Para finales së Kupës së Kosovës në futboll, që luhet sonte në Fadil Vokrri të Prishtinës dhe takohen Feronikeli…

FINALJA E KUPËS TE FEMRAT

Me 7-she, Mitrovica fituese e Kupës

22 May, 2019 @23:36

Skuadra e femrave të Mitrovicës është triumfuese e Kupës së Kosovës. Ekipi i drejtuar nga ish lojtari i Trepçës,…

KOMUNIKATA E KF FERONIKELI

Kampioni reagon për përfoljet

Foto: feronikelifc.com

21 May, 2019 @14:57

Skuadra e Feronikelit ka reaguar ndaj përfoljeve që po i bëjnë disa portale lidhur me kurdisjen e ndeshjeve të këtij…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga