Të gjitha lajmet

JAVA XIII

Dita e vendasve?

BOROZANI / ARKIV

Dita e vendasve?

31 October, 2018 @11:40

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me 4 ndeshjet e tjera të xhiros.

Në bazë të renditjes tabelare, dita e sotme duket ‘ditë e vendasve’, pasi që favoritë për t’i fituar takimet janë ekipet vendase.

TABELA AKTUALE

Në takimet e orës 13:30, skuadra e Gjilanit e pret KEK-un e vendit të fundit, Feronikeli në “Rexhep Rexhepi” e pret Drenicën, ndërsa Llapi gjithashtu llogaritet favorit ndaj Ballkanit në shtëpi.

Ndërkohë, ndeshja e fundit e ditës luhet me fillim nga ora 17:45 në “Fadil Vokrri” të kryeqytetit, takim në të cilin skuadra vendase e Prishtinës luan ndaj Trepçës ‘89.

NGA KOSOVA NË SHQIPËRI

Ismajli me pasaportë shqiptare, po bëhet kuqezi!

30 October, 2018 @23:00

Kapiteni i përfaqësueses U21 të Kosovës, Ardian Ismajli, pritet të jetë një emër i ri në kombëtaren e Shqipërisë. Sipas…

INTERESANTE NË PREMIER LIGË

10 xhiro, 3 ekipe - historike në Premier Ligë

Foto: Liverpool/fb

30 October, 2018 @21:15

Për herë të parë në histori të Premier Ligës pas 10 xhirove janë 3 ekipe që nuk kanë pësuar. …

LIRIA - FERIZAJ

E katërta me radhë për Lirinë

Foto: KF Ferizaj

30 October, 2018 @15:28

Në një ndeshje të luajtur me mot me shi, Liria e Ferizaji kanë barazuar me rezultat të bardhë, 0-0. Për…

FLAMURTARI - DRITA

Nuk ndalet kampioni!

30 October, 2018 @15:23

Në takimin e luajtur ndaj Flamurtarit në kryeqytet, skuadra e Dritës ka arritur të shënojë fitore me rezultat 0-1. …

FLAMURTARI - DRITA

Flamurtari vs. Drita, formacionet startuese

BOROZANI / ARKIV

30 October, 2018 @13:22

Pak minuta para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Flamurtarit dhe Dritës. TOPSPORTI LIVESCORE Flamurtari:…

LIRIA - FERIZAJ

Liria vs. Ferizaj, 11-shet startuese

BOROZANI / ARKIV

30 October, 2018 @13:16

Pak minuta para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Lirisë dhe Ferizajit. TOPSPORTI LIVESCORE Liria: Gashi, Thaqi,…

JAVA XIII

Rikthehet Superliga!

BOROZANI / ARKIV

30 October, 2018 @12:02

Pas ndeshjeve të fundjavës, Superliga nuk pushon shumë dhe rikthehet me ndeshjet e xhiros së XIII këtë mesjavë. Dy…

TOTTENHAM - CITY

Ruhet kreu!

Foto: BBC

29 October, 2018 @22:53

Një gol i Riyad Mahrezit i ka mjaftuar Manchester Cityt që ta fitojë ndeshjen e zhvilluar sonte në një fushë…

LIRIA - BALLKANI

6 ndeshje pa gol, s’vjen fitorja e Lirisë

Foto: TOPSPORTI / D.SH

22 April, 2019 @18:06

S’ka as sot fitore për Lirinë! Për të gjashtën ndeshje me radhë, skuadra e Lirisë ka dështuar të shënojë të…

FERIZAJ - FLAMURTARI

Fitore e madhe e Ferizajit, shton shpresat për shpëtim

22 April, 2019 @18:01

Me fitoren e Ferizajit është mbyllur dueli i luajtur sot në stadiumin me bari sintetik në Ferizaj, ku skuadra vendase…

FERIZAJ - FLAMURTARI

Ferizaj vs. Flamurtari, 11-shet startuese

22 April, 2019 @15:35

Me fillim nga ora 16:00, në stadiumin me bar sintetik në Ferizaj mes vete përballen Ferizaji dhe Flamurtari. FORMACIONET STARTUESE …

LIRIA - BALLKANI

Liria vs. Ballkani, 11-shet startuese

Foto: TOPSPORTI / D.SH

22 April, 2019 @15:31

Janë publikuar formacionet startuese të Lirisë dhe Ballkanit, skuadrave nga qytetet fqinje që sot përballen mes vete në Prizren. Liria:…

DRITA - TREPÇA '89

Pa fitues mes kampionëve të fundit

21 April, 2019 @16:44

Pa fitues është mbyllur dueli i zhvilluar sot mes Dritës dhe Trepçës ‘89, dy kampionëve të fundit të Kosovës në…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga