Të gjitha lajmet

GJILANI - KEK-u

Gjilani vs. KEK-u, 11-shet startuese

BOROZANI / ARKIV

Gjilani vs. KEK-u, 11-shet startuese

31 October, 2018 @12:49

Pak minuta para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Gjilanit dhe KEK-ut.

TOPSPORTI LIVESCORE

Gjilani:  Kaçiu, Kastrati, Hyseni, Magani, Halili, Jefferson, Mustafa, Kqiku, Nika, Sadriu, Perez.

KEK-u: Nika, Vitija, Rakovica, Stullqaku, Berisha, Sh.Preniqi, Krasniqi, Lleshi, Gjoka, Dudolli, A.Preniqi.

ISH MBROJTËSI I KOMBËTARES

Armend Dallku zgjedh pensionimin

18 July, 2019 @16:30

Mbrojtësi i Prishtinës, Armend Dallku, sot edhe zyrtarisht është përshëndetur nga futbolli aktiv, ka bërë të ditur faqja zyrtare e…

TOP COACHES RANKING

Vetëm një trajner i Superligës në TOP 1000 të botës

17 July, 2019 @15:03

Në sistemin automatik të renditjes së trajnerëve më të mirë në botë, që llogaritet nga Coaches Ranking e Football Rankings,…

FESTIM ALIDEMA TE SLAVENI

“Kam ardhur të shënoj gola”

Foto: NKSlavenBelupo/Official

17 July, 2019 @14:38

Festim Alidema, ashtu siç paralajmëruam javë në parë, sot edhe zyrtarisht u bë pjesë e elitës kroate të futbollit, duke…

FERONIKELI - THE NEW SAINTS

S’ka raund të dytë për ekipet kosovare në Ligë të Kampionëve

Fotot: FFK

16 July, 2019 @22:39

Edhe pas tre sezonesh pjesëmarrje në garat evropiane, kampionët e Kosovës nuk kanë arritur të sigurojnë daljen në raundin e…

TALENTI GJAKOVAR

Art Maloku te Prishtina

Foto: prishtinafc.com

16 July, 2019 @11:57

Qendërmbrojtësi 18 vjeçar i Vëllaznimit të Gjakovës, Art Maloku, është anëtar i ri i nënkampionit të Kosovës, Prishtinës. Njoftimin…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga