Të gjitha lajmet

PRISHTINA - TREPÇA '89

E pesta me radhë

FOTO/ prishtinafc.com

E pesta me radhë

31 October, 2018 @19:38

Prishtina
Trepça ‘89
Prishtina 2 : 0 Trepça ‘89
Mario MORINA 16', Mërgim PEFQELI 69'

Stadiumi: "Fadil Vokrri", Prishtinë

Ndeshja e fundit e xhiros 13, përfundoi me fitoren e Prishtinës kundër Trepçës ‘89 me rezultat 2-0.

Djelmoshat e trajnerit Mirel Josa, gjatë tërë ndeshjes dominuan dhe me meritë i regjistruan tre pikët e radhës.

Goli i parë erdhi nga sulmuesi në formë, Mario Morina, pas një harkimi nga këndi, ku pas dy tentimeve shënoi Morina në minutën e 16-të, ndërsa në minutën e 31-të, Arbër Hoxha shënoi, por është anuluar goli pasi që Basit Khalid luajti me dorë më parë.

Në pjesën e dytë vazhdoi dominimi i Prishtinës, derisa golin vendimtar e shënoi zëvendësuesi Mërgim Pefqeli, pas një goditjeje të fuqishme. Trepça ‘89, që nga minuta e 70-të, luajti me një lojtar më pak ngase u ndëshkua Ylber Maloku me karton të kuq.

TABELA AKTUALE

Prishtina me këtë fitore vazhdon ndjejen e kreut me dy pikë më pak se lideri Feronikeli, derisa Trepça ‘89 mbetet në zonën e rrezikshme me 15 pikë të grumbulluara.

aFORMACIONET STARTUESE:

PRISHTINA: Bekaj, Thaqi, Dallku, Arogo, Bekteshi, Boshnjaku, Miftaraj, Korenica, Hoxha, Morina, Khalid.
TREPÇA '89: Beqiri, Pira, Basri, Shosha, Mersin, Maloku, Jashari, Gucev, Muja, Hyshmeri, Hyseni.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Trepça ‘89

31 October, 2018 @17:23

Janë publikuar formacione startuese të Prishtinës dhe të Trepçës ‘89. PRISHTINA: Bekaj, Thaqi, Dallku, Arogo, Bekteshi, Boshnjaku, Miftaraj, Korenica, Hoxha,…

LLAPI - BALLKANI

Fitore e mysafirëve në Podujevë

31 October, 2018 @15:39

Në 3 ndeshjet e ditës që filluan nga ora 13:30, befasia ka ndodhur në Podujevë. Skuadra mysafire e Ballkanit…

GJILANI - KEK-u

Fitore ndaj KEK-ut të dorëzuar

31 October, 2018 @15:31

Në përballjen e zhvilluar sot në Gjilan, skuadra vendase e Gjilanit ka arritur të shënojë fitore me rezultat 2-0 ndaj…

FERONIKELI - DRENICA

Kastriot Rexha për ruajtjen e kreut

31 October, 2018 @15:29

Me fitoren e Feronikelit është mbyllur dueli i zhvilluar sot në “Rexhep Rexhepi” në mes të Feronikelit dhe Drenicës. …

LLAPI - BALLKANI

Llapi vs. Ballkani, 11-shet startuese

31 October, 2018 @13:21

Pak minuta para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Llapit dhe Ballkanit. TOPSPORTI LIVESCORE Llapi:…

FERONIKELI - DRENICA

Feronikeli vs. Drenica, 11-shet startuese

31 October, 2018 @13:14

Pak minuta para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Feronikelit dhe Drenicës. TOPSPORTI LIVESCORE Feronikeli: Smakiqi, Doshlaku,…

GJILANI - KEK-u

Gjilani vs. KEK-u, 11-shet startuese

BOROZANI / ARKIV

31 October, 2018 @12:49

Pak minuta para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Gjilanit dhe KEK-ut. TOPSPORTI LIVESCORE Gjilani: …

JAVA XIII

Dita e vendasve?

BOROZANI / ARKIV

31 October, 2018 @11:40

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me 4 ndeshjet e tjera të xhiros. …

NGA KOSOVA NË SHQIPËRI

Ismajli me pasaportë shqiptare, po bëhet kuqezi!

30 October, 2018 @23:00

Kapiteni i përfaqësueses U21 të Kosovës, Ardian Ismajli, pritet të jetë një emër i ri në kombëtaren e Shqipërisë. Sipas…

INTERESANTE NË PREMIER LIGË

10 xhiro, 3 ekipe - historike në Premier Ligë

Foto: Liverpool/fb

30 October, 2018 @21:15

Për herë të parë në histori të Premier Ligës pas 10 xhirove janë 3 ekipe që nuk kanë pësuar. …

LIRIA - BALLKANI

6 ndeshje pa gol, s’vjen fitorja e Lirisë

Foto: TOPSPORTI / D.SH

22 April, 2019 @18:06

S’ka as sot fitore për Lirinë! Për të gjashtën ndeshje me radhë, skuadra e Lirisë ka dështuar të shënojë të…

FERIZAJ - FLAMURTARI

Fitore e madhe e Ferizajit, shton shpresat për shpëtim

22 April, 2019 @18:01

Me fitoren e Ferizajit është mbyllur dueli i luajtur sot në stadiumin me bari sintetik në Ferizaj, ku skuadra vendase…

FERIZAJ - FLAMURTARI

Ferizaj vs. Flamurtari, 11-shet startuese

22 April, 2019 @15:35

Me fillim nga ora 16:00, në stadiumin me bar sintetik në Ferizaj mes vete përballen Ferizaji dhe Flamurtari. FORMACIONET STARTUESE …

LIRIA - BALLKANI

Liria vs. Ballkani, 11-shet startuese

Foto: TOPSPORTI / D.SH

22 April, 2019 @15:31

Janë publikuar formacionet startuese të Lirisë dhe Ballkanit, skuadrave nga qytetet fqinje që sot përballen mes vete në Prizren. Liria:…

DRITA - TREPÇA '89

Pa fitues mes kampionëve të fundit

21 April, 2019 @16:44

Pa fitues është mbyllur dueli i zhvilluar sot mes Dritës dhe Trepçës ‘89, dy kampionëve të fundit të Kosovës në…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga