Të gjitha lajmet

LLAPI - BALLKANI

Fitore e mysafirëve në Podujevë

Fitore e mysafirëve në Podujevë

31 October, 2018 @15:39

Llapi
Ballkani
Llapi 0 : 1 Ballkani
Durim GASHI 71'

Stadiumi "Zahir Pajaziti", Podujevë

Në 3 ndeshjet e ditës që filluan nga ora 13:30, befasia ka ndodhur në Podujevë.

Skuadra mysafire e Ballkanit i ka mposhtur vendasit e Llapit me rezultat 0-1, me golin e vetëm të takimit të shënuar nga Durim Gashi në minutën e 71’, gol i cili erdhi pas asistimit perfekt të Jetmir Topallit.

Pjesa e parë ishte mbyllur pa gola, ndërsa në pjesën e dytë gol shënuan vetëm mysafirët, për të shënuar 3 pikë shumë të vlefshme.

TABELA AKTUALE

Kjo fitore, e treta me radhë, e ngrit Ballkanin në kuotën e 18 pikëve, ndërsa rëndësia fitores së sotme i shtohet sidomos pas barazimit të djeshëm mes Lirisë dhe Ferizajit, skuadra që po luftojnë bashkë me suharekasit për dalje nga zona ‘e ftohtë’. Në anën tjetër, Llapin kjo e humbje e lë 6 pikë larg kreut.FORMACIONET STARTUESE

Llapi: Ademi, Jashari, Sinani, Idrizi, Blakçori, Namani, Maliqi, Emini, Zhdrella, Hajdari, Alidema.

Ballkani: Ruxhi, Berisha, E.Gashi, Potoku, Shabani, Shala, Elezaj, Baftiu, Topalli, Emini, L.Gashi.

LLAPI - BALLKANI

Llapi vs. Ballkani, 11-shet startuese

31 October, 2018 @13:21

Pak minuta para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Llapit dhe Ballkanit. TOPSPORTI LIVESCORE Llapi:…

FERONIKELI - DRENICA

Feronikeli vs. Drenica, 11-shet startuese

31 October, 2018 @13:14

Pak minuta para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Feronikelit dhe Drenicës. TOPSPORTI LIVESCORE Feronikeli: Smakiqi, Doshlaku,…

GJILANI - KEK-u

Gjilani vs. KEK-u, 11-shet startuese

BOROZANI / ARKIV

31 October, 2018 @12:49

Pak minuta para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Gjilanit dhe KEK-ut. TOPSPORTI LIVESCORE Gjilani: …

JAVA XIII

Dita e vendasve?

BOROZANI / ARKIV

31 October, 2018 @11:40

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me 4 ndeshjet e tjera të xhiros. …

NGA KOSOVA NË SHQIPËRI

Ismajli me pasaportë shqiptare, po bëhet kuqezi!

30 October, 2018 @23:00

Kapiteni i përfaqësueses U21 të Kosovës, Ardian Ismajli, pritet të jetë një emër i ri në kombëtaren e Shqipërisë. Sipas…

LIRIA - BALLKANI

6 ndeshje pa gol, s’vjen fitorja e Lirisë

Foto: TOPSPORTI / D.SH

22 April, 2019 @18:06

S’ka as sot fitore për Lirinë! Për të gjashtën ndeshje me radhë, skuadra e Lirisë ka dështuar të shënojë të…

FERIZAJ - FLAMURTARI

Fitore e madhe e Ferizajit, shton shpresat për shpëtim

22 April, 2019 @18:01

Me fitoren e Ferizajit është mbyllur dueli i luajtur sot në stadiumin me bari sintetik në Ferizaj, ku skuadra vendase…

FERIZAJ - FLAMURTARI

Ferizaj vs. Flamurtari, 11-shet startuese

22 April, 2019 @15:35

Me fillim nga ora 16:00, në stadiumin me bar sintetik në Ferizaj mes vete përballen Ferizaji dhe Flamurtari. FORMACIONET STARTUESE …

LIRIA - BALLKANI

Liria vs. Ballkani, 11-shet startuese

Foto: TOPSPORTI / D.SH

22 April, 2019 @15:31

Janë publikuar formacionet startuese të Lirisë dhe Ballkanit, skuadrave nga qytetet fqinje që sot përballen mes vete në Prizren. Liria:…

DRITA - TREPÇA '89

Pa fitues mes kampionëve të fundit

21 April, 2019 @16:44

Pa fitues është mbyllur dueli i zhvilluar sot mes Dritës dhe Trepçës ‘89, dy kampionëve të fundit të Kosovës në…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga