Të gjitha lajmet

GJILANI - KEK-u

Fitore ndaj KEK-ut të dorëzuar

Fitore ndaj KEK-ut të dorëzuar

31 October, 2018 @15:31

Gjilani
KEK-u
Gjilani 2 : 0 KEK-u
Wilber PEREZ 33', Vilfor HYSA 85'

Stadiumi i qytetit, Gjilan

Në përballjen e zhvilluar sot në Gjilan, skuadra vendase e Gjilanit ka arritur të shënojë fitore me rezultat 2-0 ndaj KEK-ut nga Obiliqi.

Skuadra vendase golin e parë e gjeti përmes futbollistit Wilber Perez, i cili shënoi në minutën e 33’ të ndeshjes, ndërsa fitorja u vulos nga Vilfor Hysa në minutën e 85’ të takimit.

TABELA AKTUALE

Kjo fitore e ngrit Gjilanin në kuotën e 20 pikëve, kurse KEK-u tashmë duket i dorëzuar sa i përket këtij sezoni të Superligës dhe përveç nëse ndodhë ndonjë mrekulli, kjo skuadër sezonin e ardhshëm do të garojë në Ligën e Parë.FORMACIONET STARTUESE

Gjilani: Kaçiu, Kastrati, Hyseni, Magani, Halili, Jefferson, Mustafa, Kqiku, Nika, Sadriu, Perez.

KEK-u: Nika, Vitija, Rakovica, Stullqaku, Berisha, Sh.Preniqi, Krasniqi, Lleshi, Gjoka, Dudolli, A.Preniqi.

LLAPI - BALLKANI

Llapi vs. Ballkani, 11-shet startuese

31 October, 2018 @13:21

Pak minuta para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Llapit dhe Ballkanit. TOPSPORTI LIVESCORE Llapi:…

FERONIKELI - DRENICA

Feronikeli vs. Drenica, 11-shet startuese

31 October, 2018 @13:14

Pak minuta para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Feronikelit dhe Drenicës. TOPSPORTI LIVESCORE Feronikeli: Smakiqi, Doshlaku,…

GJILANI - KEK-u

Gjilani vs. KEK-u, 11-shet startuese

BOROZANI / ARKIV

31 October, 2018 @12:49

Pak minuta para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Gjilanit dhe KEK-ut. TOPSPORTI LIVESCORE Gjilani: …

JAVA XIII

Dita e vendasve?

BOROZANI / ARKIV

31 October, 2018 @11:40

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me 4 ndeshjet e tjera të xhiros. …

NGA KOSOVA NË SHQIPËRI

Ismajli me pasaportë shqiptare, po bëhet kuqezi!

30 October, 2018 @23:00

Kapiteni i përfaqësueses U21 të Kosovës, Ardian Ismajli, pritet të jetë një emër i ri në kombëtaren e Shqipërisë. Sipas…

INTERESANTE NË PREMIER LIGË

10 xhiro, 3 ekipe - historike në Premier Ligë

Foto: Liverpool/fb

30 October, 2018 @21:15

Për herë të parë në histori të Premier Ligës pas 10 xhirove janë 3 ekipe që nuk kanë pësuar. …

LIRIA - FERIZAJ

E katërta me radhë për Lirinë

Foto: KF Ferizaj

30 October, 2018 @15:28

Në një ndeshje të luajtur me mot me shi, Liria e Ferizaji kanë barazuar me rezultat të bardhë, 0-0. Për…

FLAMURTARI - DRITA

Nuk ndalet kampioni!

30 October, 2018 @15:23

Në takimin e luajtur ndaj Flamurtarit në kryeqytet, skuadra e Dritës ka arritur të shënojë fitore me rezultat 0-1. …

LIRIA - BALLKANI

6 ndeshje pa gol, s’vjen fitorja e Lirisë

Foto: TOPSPORTI / D.SH

22 April, 2019 @18:06

S’ka as sot fitore për Lirinë! Për të gjashtën ndeshje me radhë, skuadra e Lirisë ka dështuar të shënojë të…

FERIZAJ - FLAMURTARI

Fitore e madhe e Ferizajit, shton shpresat për shpëtim

22 April, 2019 @18:01

Me fitoren e Ferizajit është mbyllur dueli i luajtur sot në stadiumin me bari sintetik në Ferizaj, ku skuadra vendase…

FERIZAJ - FLAMURTARI

Ferizaj vs. Flamurtari, 11-shet startuese

22 April, 2019 @15:35

Me fillim nga ora 16:00, në stadiumin me bar sintetik në Ferizaj mes vete përballen Ferizaji dhe Flamurtari. FORMACIONET STARTUESE …

LIRIA - BALLKANI

Liria vs. Ballkani, 11-shet startuese

Foto: TOPSPORTI / D.SH

22 April, 2019 @15:31

Janë publikuar formacionet startuese të Lirisë dhe Ballkanit, skuadrave nga qytetet fqinje që sot përballen mes vete në Prizren. Liria:…

DRITA - TREPÇA '89

Pa fitues mes kampionëve të fundit

21 April, 2019 @16:44

Pa fitues është mbyllur dueli i zhvilluar sot mes Dritës dhe Trepçës ‘89, dy kampionëve të fundit të Kosovës në…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga