Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DFB

E pritura, realizohet - Flick selektor i Gjermanisë

Hansi Flick duke nënshkruar kontratën me Federatën Gjermane të Futbollit për drejtimin e kombëtares, pranë Oliver Bierhoffit/ Foto: DFB

E pritura, realizohet - Flick selektor i Gjermanisë


25 May, 2021 @12:20

Trajneri i deritashëm i Bayernit, Hansi Flick, do të jetë pasardhës i Joachim Lowit në kombëtaren gjermane.

Sot DFB ka zyrtarizuar ardhjen e Flickut, duke bërë të ditur se ai do të merr drejtimin e panzerëve pas përfundimit të Evropianit EURO 2020, që zhvillohet këtë verë.

Flick fitoi gjithçka me Bayernin në vitin e kaluar dhe këtë vit gjithashtu fitoi titullin kampion, derisa triumfi në Ligë të Kampionëve, ngriti shumë reputacionin e trajnererit në fjalë.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani