Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GERHARD PROGNI

Specialisti i ndërprerjeve vazhdon me Gjilanin

Gerhard Progni në stinorin që e lamë pas ka qenë golashënuesi dhe asistuesi më i mirë i ekipit/ Foto: SCGjilani/fb

Specialisti i ndërprerjeve vazhdon me Gjilanin


25 May, 2021 @8:32

Njëri ndër futbollistët më të dalluar këtë stinor jo vetëm te Gjilani, por edhe në tërë Superligën 2020/21 - Gerhard Progni - ka vazhduar kontratën edhe për një stinor me ekipin e kuq nga Anamorava.

Njoftimin e ka bërë zyrtar klubi i Gjilanit dje duke treguar se kanë arritur të mirren vesh për bashkëpunim njëvjeçar shtesë me Prognin.

Progni që është i lindur në Bajram Curr të Shqipërisë dhe dikur ka qenë pjesë e kombëtares U-19 dhe U-21 ka shënuar më së shumti gola për Gjilanin në stinorin e fundit duke u dhënë 9, prej të cilave shumica nga ndërprerjet, ku edhe është specialist.

Gjithashtu, Progni është edhe lider i asistimeve te skuadra, me 4 sosh përgjatë stinorit.


BRAZILIANI

Jean Carioca ndahet nga Feronikeli

FFK Superliga/Transfere

Jean Carioca ndahet nga Feronikeli

25/05/21 @ 08:07

REAL BETIS

Do të luaj në moshë 40-vjeçare, kapiteni vazhdon

La Liga/Transfere

Do të luaj në moshë 40-vjeçare, kapiteni vazhdon

25/05/21 @ 07:53

KAPITENI

Kapiteni pensionohet nga Kosova

Përfaqësuesja

Kapiteni pensionohet nga Kosova

24/05/21 @ 21:20

GJILANI

Enea Koliçi deri 2023 te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Enea Koliçi deri 2023 te Gjilani

24/05/21 @ 21:18

SHQIPËRIA U21

Shqipëria U21 publikon listën për ndeshjet e qershorit

Kombëtarja

Shqipëria U21 publikon listën për ndeshjet e qershorit

24/05/21 @ 19:19

MILOT RASHICA

Aston Villa bën ofertë për Rashicën

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Aston Villa bën ofertë për Rashicën

24/05/21 @ 19:51

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina kryen detyrën, tash e pret  Ferencvarosi

FFK Superliga/Champions League

Prishtina kryen detyrën, tash e pret Ferencvarosi

25/06/21 @ 21:53

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

FFK Superliga/Champions League

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

25/06/21 @ 20:50

MALISHEVA

Malisheva transferon ish-lojtarin e Llapit

FFK Superliga/Transfere

Malisheva transferon ish-lojtarin e Llapit

25/06/21 @ 19:48

PRISHTINA

Lirohet nga spitali talenti ganez i Prishtinës

FFK Superliga

Lirohet nga spitali talenti ganez i Prishtinës

25/06/21 @ 18:23

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League

FFK Superliga/Champions League

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League

25/06/21 @ 10:29

VIDEO

Vushrria uron transferimin e Rashicës me video speciale

FFK Superliga

Vushrria uron transferimin e Rashicës me video speciale

24/06/21 @ 19:29

MALISHEVA

Dy nënshkrime të reja nga Malisheva

FFK Superliga

Dy nënshkrime të reja nga Malisheva

24/06/21 @ 19:09

GJILANI

Të larguarit e Gjilanit deri më tani

FFK Superliga

Të larguarit e Gjilanit deri më tani

24/06/21 @ 16:09

GJILANI

Gjilani fillon fazën përgatitore nesër

FFK Superliga

Gjilani fillon fazën përgatitore nesër

24/06/21 @ 13:00

BALLKANI

Zyrtare: “Lewandowski i Malishevës” te Ballkani

FFK Superliga/Transfere

Zyrtare: “Lewandowski i Malishevës” te Ballkani

23/06/21 @ 17:29


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga