Të gjitha lajmet

BARCELONA

E tërë Barcelona në test për COVID-19

Foto: FCBarcelona/fb

E tërë Barcelona në test për COVID-19

5 May, 2020 @23:53

Klubi i Barcelonës ka bërë të ditur sot se do të testojë të gjithë futbollistët dhe stafin për COVID-19, para se të nis stërvitjet në qendrën stërvitore të klubit.

Pas kësaj do të nisin stërvitjet individuale sipas planin të hartuar nga qeveria për aktivitetet e sporteve kolektive.

Barcelona ka komunikuar se LaLiga i ka dhënë leje për të nisur stërvitjet në qendrën stërvitore pasi që ka inspektuar objektin.

LaLiga ka planifikuar që qershori të jetë muaji kur do të rinisin ndeshjet e mbetura të stinorit, që u ndërpre për shkak ta pandemisë.

Futbolli në Spanjë u pezullua në mars pas pandemisë coronavirus, ndërsa lidere e LaLigas është Barcelona me dy pikë më shumë sesa rivali kryesor, Real Madrid.

COPA DEL REY 2020

Finalistët e Copa del Rey, s’luajnë pa tifozë

Foto: FootEspana

4 May, 2020 @18:01

Athletic Bilbao dhe Real Sociedad edhe zyrtarisht i kanë kërkuar Federatës që të shtyejë datën e finales së Copa Del…

YJET E FRANCËS

I do Real Madridi

3 May, 2020 @16:57

Deri në 80 milionë euro pritet të jetë çmimi i mesfushorit të Manchester Unitedit, Paul Pogba, sipas Mirrorit të Londrës.…

MARCA

Mourinho ka qarë vetëm një herë pas humbjes

Foto: goal.com

3 May, 2020 @3:13

Trajneri i Tottenham Hotspur Jose Mourinho ka treguar se vetëm një herë ka qarë përgjatë karrierës së tij pas humbjes.…

LOS BLANCOS

Më 11 maj, mbretërit rifillojnë përgatitjet

2 May, 2020 @17:55

Në qendër stërvitore të përshtatur me rregullat e ruajtjes së shëndetit, Real Madrid do të nis stërvitjet më 11 maj,…

KOMBINIMI I SULMUESVE

Milan me ofertë për Jovicin e Realit

2 May, 2020 @16:21

Skuadra e Milanit është duke ofruar 35 milionë euro plus bonuse shtesë për të siguruar shërbimet e sulmuesit serb të…

Të gjitha lajmet nga La Liga