Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NË STADIUMIN "AGUSH ISUFI" TEPËR TË RËNDUAR

E treta me radhë në shtëpi për Kikën

E treta me radhë në shtëpi për Kikën


11 November, 2023 @18:17

Kika ka shënuar edhe fitoren e tretë me radhë në shtëpi, ndërsa sot ka fituar ndeshjen ndaj Ulpianës që po lufton për arritjen e Superligës, nga Liga e Parë - Grupi B. Të huajt e vendasve kanë kryer punë, ndërsa Talisson shënoi një dhe Joelson dy të tjera në fitore.

Me fitoren, Kika 3-1 Ulpiana [Joelson x2, Talisson - ] (2-1)pp. Kika ka dalë në pozitë të tetë të renditjes tabelare, me 12 pikë nga 12 ndeshje, ndërsa tre fitore i shënoi në katër xhirot e fundit. Ulpiana në anën tjetër, me 24 pikë bie në vend të tretë të renditjes tabelare sot.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë