Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FITORE E RËNDËSISHME

Rilindja 1974 i ikën fundit edhe më, me fitore ndaj Phoenixit

Rilindja 1974 i ikën fundit edhe më, me fitore ndaj Phoenixit


5 November, 2023 @17:15

Rilindja 1974 e drejtuar nga Fisnik Gashi ka shënuar fitoren e tretë kampionale sot, për të ikur edhe më shumë me pikë nga fundi i tabelës, ku gjindet po Phoenixi. Ekipi vendas i drejtuar nga Faruk Statovci ka pësuar për herë të gjashtë këtë stinor, ndërsa mbetet i fundit në renditje tabelare të Ligës së Parë - Grupi A. Phoenix 2-3 Rilindja 1974 [n.n. 75’, 87’ - Drilon Leku 22’, Arbër Maznikolli 36’, 68’].

TABELA AKTUALE Rilindja 1974 përmbyll xhiron XI me 12 pikë në pozitë të tetë, ndërsa Phoenixi i dhjeti ka 7.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë