Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RUAJË LIDERSHIPIN

Kapiteni Kosumi vendos, e treta me radhë për Prishtinën e Re

Kapiteni Kosumi vendos, e treta me radhë për Prishtinën e Re


11 November, 2023 @18:15

Prishtina e Re ka vazhduar të ruaj lidershipin në Ligën e Parë - Grupi B, duke shënuar fitoren e tretë me radhë, pasi që mposhti sot Vllazninë e Pozharanit me rezultat minimal, Prishtina e Re 1-0 Vllaznia [Salih Kosumi 38’].

Pas 12 xhirosh, Prishtina e Re ka 29 pikë dhe është në vend të parë të grupit, ndërsa Vllaznia është e dhjeta (e fundit) në renditje me 8 pikë nga po aq ndeshje.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë