Të gjitha lajmet

MITROVICË

Edhe ‘89-shi reagon ndaj FFK-së!

Edhe ‘89-shi reagon ndaj FFK-së!

10 April, 2020 @21:19

Në një reagim të lëshuar me humë gabime drejtshkrimore, Trepça’89 ka bërë të ditur se është në përkrahje të plotë të reagimit të Llapit dhe ka akuzuar FFK-në se po luan me ndjenjat e klubeve.

“Ka klube që shpenzimet mujore i kanë prej 50 deri në 100 mijë euro, e këto shuma qesharake FFK tenton të qet hi syve. Për KF Trepça’89 kjo ndihmë është e papranueshme dhe përkrahim plotësisht reagimin e kryetarit të KF Llapit,” është thënë në reagimin e ekipit mitrovicas, që është ekipi i parë nga Kosova që ka marrë pjesë në kualifikime të Ligës së Kampionëve pas pranimit të FFK-së në UEFA.

Mitrovicasit kanë shtuar në reagimin e nënshkruar nga kreytari i klubit Abedin Zeka që FFK të kalkulojë në mënyrë profesionale e jo të bëj ndihma sociale!

Ndërsa në fund, kanë thënë që Federata të ketë kujdes me atë se çfarë vepron.

“Për hir të gjendjes çfarë është dhe dhashtë të kalojmë këtë sfidë e ti kthehemi normalitetit, edhe njëherë po e përsërisim keni kujdes se çfarë veproni,” ka përfunduar ky reagim.

Trepça’89 pas 22 xhirove të zhvilluara të Superligës gjendet në zonë të rrezikshme të tabelës.

Si i ndau mjetet FFK-ja?

Reagimi i KF Trepça’89

kf trepca89

REAGON KF LLAPI

Llapi reagon ndaj ndihmës së FFK-së

10 April, 2020 @20:31

Skuadra e Llapit të Podujevës ka reaguar pas vendimit të FFK-së për ndarjen e ndihmës për pjesën më të madhe…

IN MEMORIAM

Një vit pa doajenin e referimit

10 April, 2020 @20:06

Në datën e sotme, një vit më parë, nga jeta u nda Shinasi Berisha, një prej referëve më me…

DERDHET NDIHMA NGA FFK-ja

FFK-ja cakton ndihmat, prej €50 deri në €350 për person

10 April, 2020 @19:05

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) me pretendimin se buxheti i ndihmës së ndarë nga Qeveria e Kosovës nuk është…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga