Të gjitha lajmet

EKIPI I RI I CELINES

Edhe Bersant Celina në Ligue 1

Foto: E. C/ fb

Edhe Bersant Celina në Ligue 1

9 September, 2020 @14:52

Njëri ndër lojtarët më të dalluar të përfaqësueses së Kosovës në dy përballjet e fundit në kuadër të Ligës së Kombeve, Bersant Celina, është bërë anëtar i ri i ekipit francez që militon në Ligue 1, Dijon.

Celina që ka qenë lojtar i Manchester Cityt dhe Swanseat së fundi, ka arritur marrëveshje me ekipin francez ku do të vazhdojë karrierën.

Bersanti 24 vjeçar është i rregullt në përfaqësuesen e Kosovës, ndërsa në stinorin e fundit për Swansean ka shënuar dy gola. Ai luan në pozitën e mesfushorit.

Celina bëhet lojtari i radhës i përfaqësueses që gjen vend në Ligue 1 të Francës, pas Arbër Zenelit dhe Valon Berishës, që luajnë te Reims.

Përndryshe, Celina sot feston ditëlindjen e tij dhe momenti i nënshkrimit të tij me ekipin në fjalë do të mbetet i veçantë.

Njoftimi është bërë i ditur nga babai i lojtari që ka plasur fotografitë e Bersantit me ekipin e ri, ndërsa ekipi i Dijonit ende s’ka bërë të ditur zyrtarisht përforcimin e radhës.

PËRFITIMET E KLUBEVE NGA SHITJA E FANELLAVE

Si dhe sa përfitojnë ekipet nga fanellat?

8 September, 2020 @16:01

Liverpool nga kjo verë ka kontratë të re të fanellave me Nike. Nga Nike, Liverpool do të marrë 30 milion…

REIMS 0-1 LILLE

Zeneli e Berisha s’mjaftuan kundër Lille

FOTO / Reims

30 August, 2020 @15:38

Stade Reims ka pësuar humbjen e parë në Ligue 1. Skuadra e dy yjeve kosovare, Arbër Zeneli e Valon Berisha,…

MONACO 2-2 REIMS

Valoni e Arbëri kyqen në pjesë të dytë, Reims humb pikët

Foto: asmonaco/tw

23 August, 2020 @15:02

Dyshja e Kosovës te Reims, Valon Berisha dhe Arbër Zeneli, janë kyqur në lojë në pjesë të dytë të ndeshjes,…

PSG

Mbappe mungon në Champions

28 July, 2020 @13:47

Super ylli françez, Kylian Mbappe, ishte lënduar në final të Kupës së Francës në minutën e 26 të ndeshjes, pas…

LIGUE 1

Burak Yilmaz në Ligue 1

FOTO / Besiktas

24 July, 2020 @14:17

Njëri ndër sulmuesit më të sukseshëm turk, Burak Yilmaz, sot është përshëndetur me bashkëlojtarët e tij në Besiktas. Ditë më…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1