Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

IKËN EDHE KAPITENI!

Edhe Drilon Hodaj ndahet nga Liria!

Foto: LiridonShala/ TOPSPORTI

Edhe Drilon Hodaj ndahet nga Liria!


10 June, 2024 @8:40

Ndër më meritorit që Liria iu kthye Superligës pas katër stinorësh të kaluar në Ligë të Parë, duke u bërë hero i penalltive në ndeshje të barazhit ndaj Ferizajit në këtë kohë në stinorin 2022/23, Drilon Hodaj është ndarë nga Liria!

Pas stinorit të dobët në Superligë të Lirisë, për të thënë edhe në nivel joserioz, ku Hodaj ishte i lënduar dhe nuk arriti t’i ndihmojë fortë ekipit pasi që u desh edhe të operohet, prizrenasit ranë nga elita.

E në fundjavë, përmes një njoftimi në llogarinë e tij personale, Drilon Hodaj portieri kapiten i ekipit ka bërë të ditur se ka ndarë rrugët me klubin e tij të fëmijërisë e të zemrës.

Drilon Hodaj

“Përshëndetje miq e shokë! Çdo rrugëtim e ka një fund, e unë nga sot nuk jam pjesë e FC Liria dhe jam lojtar i lirë. Falenderoj të gjitha kryesitë me të cilët kam bashkëpunuuar, të gjithë bashkëlojtarët. Falenderim i veçantë për “Arpagjik’t” që kanë qenë gjithmonë mbështetësit më të mëdhenjë të klubit. Shpresoj se për klubin do të vinë ditë të mira dhe do të jetë aty ku duhet e e meriton,” — ka shkruar në njoftim njëshi i Lirisë, Hodaj!

Pasi që u bë ekipi i parë që ra nga Superliga 2023/24 dhe pasi ndërroi katër trajnerë përgjatë stinorit që e lamë pas, Liria në stinorin 2024/25 do të garojë në Ligë të Parë të Kosovës. Klubi, pos që ka web-faqe jo të rifreskuar dhe me njoftime të mbetura me muaj aty, as në llogaritë e rrjeteve sociale nuk poston asgjë lidhur me ekipin e parë. Mbetet të shihet se kur do të nis të këndellet ekipi që para fillimit të stinorit të rikthyer në Superligë, pretendonte garat evropiane që në rikthim në elitë!


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë