Të gjitha lajmet

RIVALDO

Edhe një vit!

Edhe një vit!

18 January, 2013 @0:45

Skuadra e kategorisë së dytë braziliane, Sao Caetano, ka transferuar futbollistin e njohur brazilian, Rivaldo.

Ish lojtari i Barcelonës, Milanit dhe shumë skuadrave të tjera, ka nënshkruar kontratë një vjeçare me ekipin brazilian. Ai së fundi ka luajtur për skuadrën nga Angola, Kabuscorp. 

Rivaldo është në moshën 40 vjeçare dhe ende vazhdon të luaj futboll, që kur e kishte filluar karrierën e tij profesionale me ekipin brazilian, Santa Cruz, 20 vite më parë.

TROFTAT

Istogu lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë

Foto: KFIstogu/fb

19 September, 2019 @20:21

Janë dashur vetëm katër xhiro që në Ligë të Parë të Koosvës, të mos mbetet asnjë ekip pa shijuar humbjen…

VUSHTRRIA - DRENICA

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

19 September, 2019 @17:59

Me barazim është mbyllur dueli i luajtur sot në “Ferki Aliu” të Vushtrrisë. Vushtrria dhe Drenica shënuan që të dyja…

DUKAGJINI - FERIZAJ

Edon Sadriu për fitoren e Ferizajit

19 September, 2019 @17:55

Me një gol të Edon Sadriut në minutën e 84’ të duelit, Ferizaji arriti të shënojë fitore tejet të vlefshme…

FERONIKELI - FLAMURTARI

Nikli s’gabon dhe ngjitet

19 September, 2019 @17:54

Pas humbjes nga Drita xhiron e kaluar, Nikli i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur ndaj Flamurtarit në shtëpi. …

E FUNDIT

FSK alarmon, hidrocentralet dëmtojnë qendrat skitare

Fotot: KOK

19 September, 2019 @16:48

Federata Skitare e Kosovës kërkon ndërhyrjen emergjente të shtetit për ndaljen e punimeve të hidrocentraleve nëpër qendrat e skitarisë në…

Të gjitha lajmet nga