Të gjitha lajmet

SERIE B CAKTON DATËN

Edhe Serie B merr datat për rifillim

Edhe Serie B merr datat për rifillim

28 May, 2020 @22:59

Kategoria e dytë e futbollit profesionist italian, Serie B, ka mësuar datat për rifillim të stinorit sot, pasi që u bë e ditur se Ministri i Sportit i dha leje sporteve të rikthehen në fushë të lojës duke respektuar rregullat për mbrojtje nga COVID-19.

Kështu, kreu i Serie B-së, Mauro Balata, ka konfirmuar se liga do të rifillojë më 20 qershor.

“Serie B do të rifillojë më 20 qershor dhe pasi që morrëm OK nga qeveria, falenderojmë në veçanti ministrin Spadafora,” ka thënë Balata për ANSA-n.

Në Serie B kampioni ka mbetur vetëm për tu shpallur, derisa lufta për Serie Apo vazhdon nga 8 skuadra tjera për 2 vende tjera të lira.

Benevento lidere ka 20 pikë më shumë sesa përcjellësja e parë, Crotone.

Serie B

RIFILLON FUTBOLLI ITALIAN

Zyrtare: Serie A dhe Coppa Italia kanë datat për rifillim

28 May, 2020 @21:51

Futbolli italian tashmë edhe zyrtarisht ka datat e sakta për rifillim. Ministri i Sportit në Itali, Vincenzo Spadafora, ka konfirmuar…

MILAN

Milan: Ibra s’ka lëndim të rëndë

26 May, 2020 @14:55

Përmes një komunikate të lëshuar në web-faqen zyrtare të klubit, Milan ka bërë të ditur se sulmuesi suedez i ekipit,…

MILAN

Ibra në rrezik të përfundimit të karrierës?!

Foto: acmilan/fb

25 May, 2020 @15:42

Sulmuesi suedez i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, ka marrë një lëndim serioz sot në stërvitje me ekipin e tij dhe sipas…

LA GAZZETTA

Lazio heq dilemat, synimi kryesor: Marash Kumbulla

17 May, 2020 @0:45

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, është bërë synimi primar i Lazios, ka bërë të ditur para pak çastesh La…

COMMENT

Zlatan: Mësoni se si duhet të luani me fituesin

12 May, 2020 @11:10

Ylli suedez i futbollit Zlatan Ibrahimovic pasi që ka parë edhe epizodet 7-8 të filmit dokumentar “The Last Dance” me…

Të gjitha lajmet nga Serie A