Të gjitha lajmet

SUPERLIG

Edhe Superliga turke cakton datën e rifillimit

Foto: NTV

Edhe Superliga turke cakton datën e rifillimit

29 May, 2020 @8:06

Superliga turke e futbollit që këtë stinor ka qenë shumë interesante me disa ekipe që po luftojnë për titull, ka përcaktuar përfundimisht datën për rifillimin e stinorit.

Federata e Futbollit të Turqisë (TFF) ka marrë vendim që 12 qershori të jetë data e rifillimit të stinorit të Superligës turke. Kështu, prej xhiros XXVII Superliga do të rifillojë për të gjetur kampionin e saj të stinorit 2019/20.

Shtatë ekipe kërkuan nga TFF për të larguar opcionin e rënies nga elita këtë stinor për shkak të pandemisë coronavirus, por kjo nuk mori përkrahjen e shumicës dhe kështu TFF refuzoi këtë opcion.

Në Superligën turke aktualisht luajnë dy reprezentuesit e rëndësishëm të Kosovës si Vedat Muriqi e Florent Hadërgjonaj.

Lider është Trabzonspori me pikë të barabarta sikurse Istanbul Basaksehiri, ndërsa ndiqen nga Galatasarayi me 4 pikë më pak e Sivasspori që ka 5 pikë më pak se lideri.

Superlig Standings

TETOVË

Shkëndija nis stërvitjet pa trajnerin Gjoka

Foto: KFShkendija.com

27 May, 2020 @12:24

Skuadra e Shkëndijës, kampiones aktuale të Maqedonisë Veriore, ka filluar stërvitjet për tu bërë gati për vazhdimin e stinorit në…

TETOVË

27 May, 2020 @12:24

Skuadra e Shkëndijës, kampiones aktuale të Maqedonisë Veriore, ka filluar stërvitjet për tu bërë gati për vazhdimin e stinorit në…

MEDIA TALK

Vjen oferta edhe nga Ligue 1 për Muriqin

Foto: fenerbahce/fb

26 May, 2020 @0:58

Me paraqitjet e këtij stinori te Fenerbahçe, për sulmuesin e Kosovës Vedat Muriqi, ka ardhë edhe një ofertë befasuese, bëjnë…

MALI I ZI

Mali i Zi, rifillon futbolli me tifozë

Foto: Vijesti/ L. Zekovic

25 May, 2020 @22:25

Liga e Parë e Malit të Zi do të rifillojë këtë të shtunë dhe atë me tifozë! Ky është njoftimi…

NEWCASTLE UNITED

Benitez shpreh dëshirën për rikthim

25 May, 2020 @15:26

Pas lajmeve për marrjen e klubit nga miliarderi arab, ish trajneri i Newcastle United Rafael Benitez ka shprehur dëshirën që…

Të gjitha lajmet nga International