Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VUSHTRRIA 5-0 ARBËRIA

Edhe Vushtrria me 5-she, Leart Emini hat-trick

Pamje nga arkivi/ TOPSPORTI

Edhe Vushtrria me 5-she, Leart Emini hat-trick


24 April, 2022 @19:27

Dallimi i madh mes skuadrave në krye të ligës dhe të tjerëve dita ditës po vërehet, derisa pas Ferizajit edhe Vushtrria ka fituar me pesëshe sot.

Vushtrria mposhti Arbërinë e Dobrajës, që në stinorin e kaluar ka qenë pjesë e Superligës, derisa Leart Emini ka shënuar hat-trick për përfundimtaren Vushtrria 5-0 Arbëria [Leart Emini 3, 12, 19, Taulant Avdyli 50, Argjend Zuqaku 85].

TABELA AKTUALE

Emini ka qenë në disponim në pjesë të parë të ndeshjes për të kompletuar tre-golëshin e tij dhe për të siguruar gjithçka sa i përket ndeshjes.

Ndërsa Vushtrria tash po bëhet gati për ndeshje barazhi, që pritet të luhet ndaj Lirisë së Prizrenit për të kaluar në pengesën e radhës, në barazhin e Superligës.

Arbëria e Dobrajës në krizë, humbja e dhjetë e stinorit karshi dhe me sot, kryesojnë edhe në skuadrat me më së shumti gola të pranuara në Ligën e Parë Grupi B.


BESA - RAHOVECI

Liman Morina vendimtar, Rahoveci fiton ndaj Besës

FFK Liga e parë

Liman Morina vendimtar, Rahoveci fiton ndaj Besës

24/04/22 @ 16:23

LIVERPOOL - EVERTON

Liverpooli i pandalshëm, ruan diferencën me Cityn

Premier League

Liverpooli i pandalshëm, ruan diferencën me Cityn

24/04/22 @ 19:23

FERIZAJI 5-1 FUSHË KOSOVA

Pesëshe, e 11-ta radhazi dhe një fitore nga sigurimi i Superligës

FFK Liga e parë

Pesëshe, e 11-ta radhazi dhe një fitore nga sigurimi i Superligës

24/04/22 @ 18:44

TREPÇA '89 - ISTOGU

S’ka gola në Mitrovicë, Istogu ndalë kampionin

FFK Liga e parë

S’ka gola në Mitrovicë, Istogu ndalë kampionin

24/04/22 @ 16:16

FERIZAJI 5-1 FUSHË KOSOVA

Pesëshe, e 11-ta radhazi dhe një fitore nga sigurimi i Superligës

FFK Liga e parë

Pesëshe, e 11-ta radhazi dhe një fitore nga sigurimi i Superligës

24/04/22 @ 18:44

BESA - RAHOVECI

Liman Morina vendimtar, Rahoveci fiton ndaj Besës

FFK Liga e parë

Liman Morina vendimtar, Rahoveci fiton ndaj Besës

24/04/22 @ 16:23

TREPÇA '89 - ISTOGU

S’ka gola në Mitrovicë, Istogu ndalë kampionin

FFK Liga e parë

S’ka gola në Mitrovicë, Istogu ndalë kampionin

24/04/22 @ 16:16

PHOENIX - VËLLAZNIMI

Pa fitues mes Phoenixit e Vëllaznimit në “Demush Mavraj”

FFK Liga e parë

Pa fitues mes Phoenixit e Vëllaznimit në “Demush Mavraj”

24/04/22 @ 16:12

LIRIA - TREPÇA

Tjetër fitore bindëse, Liria pranë sigurimit të barazhit

FFK Liga e parë

Tjetër fitore bindëse, Liria pranë sigurimit të barazhit

24/04/22 @ 16:06

NGA KOMISIONI DISIPLINOR

Trajneri i Vushtrrisë pezullohet deri në kompletimin e lëndës!

FFK Liga e parë

Trajneri i Vushtrrisë pezullohet deri në kompletimin e lëndës!

23/04/22 @ 01:11

DRENASI 1-0 A&N

Mulaj vendos, Drenasi ngritet - për mbijetesë, gjysma e ligës

FFK Liga e parë

Mulaj vendos, Drenasi ngritet - për mbijetesë, gjysma e ligës

22/04/22 @ 18:04

FLAMURTARI 3-2 KIKA

Dueli pa shumë brenga, ngritet Flamurtari

FFK Liga e parë

Dueli pa shumë brenga, ngritet Flamurtari

21/04/22 @ 19:16

2 KORRIKU 0-0 VUSHTRRIA

Barazimi i Vushtrrisë, afron Ferizajin në Superligë

FFK Liga e parë

Barazimi i Vushtrrisë, afron Ferizajin në Superligë

21/04/22 @ 16:13

FORMACIONET STARTUESE

2 Korriku - Vushtrria, 11-shet startuese

FFK Liga e parë

2 Korriku - Vushtrria, 11-shet startuese

21/04/22 @ 14:11


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë