Të gjitha lajmet

U15

Edy Reja viziton kombëtaren U15

Edy Reja viziton kombëtaren U15

23 January, 2020 @12:19

Të mbledhur në Durrës, nën direktivat e trajnerit Armand Dama, futbollistët e kombëtares U15 të Shqipërisë kanë pasur një mysafir të rëndësishëm përgjatë stërvitjeve.

Ata janë vizituar nga selektori i kombëtares, Edy Reja, që i ka inkurajuar me mesazhe të ndryshme, duke u thënë se janë e ardhmja e futbollit të Shqipërisë.

Fëmijët e lindur në vitin 2006 do të luajnë edhe ndeshje miqësore ndaj ekipit të Flamurtarit U15 për të parë nivelin, ndërsa të grumbulluarit nga trajneri Dama janë:

PORTIERË: Amarildo Dervishaj (Skënderbeu), Daniel Gravina (Frosinone), Roy Toska (Teuta);

MBROJTËS: Albi Koleci (Besëlidhja), Ergi Çela (Teuta), Egert Selmani (Vllaznia), Nikolas Nika (Flamurtari), Antonio Mitre (Skënderbeu), Aljon Damini (Teuta), Kadri Pepa (Lushnja).

MESFUSHORË: Glenis Belloj (Flamurtari), Klaus Kashari (Akademia Pepa), Geraldo Marashaj (Durrësi 04), Adriano Bregu (Panathinaikos), Smerald Marshija (Vllaznimi).

SULMUES: Dejvi Metaj (Internacional Tirana), Dejvi Duro (Besa), Kledi Marinaj (Lazio), Ersi Bode (Internacional Tirana), Aleksandro Sufka (Olympiacos), Olsi Myrta (Akademia Brian’s) dhe Gjorgjino Zhuja (Djemnia Shkodrane).

VIDEO

Çekiçi bënë të pamundurën, shënon nga goditje e lirë në kënd të vdekur

10 January, 2021 @16:01

Mesfushori kuqezi, Endri Çekiçi, ka shkëlqyer sot me skuadrën e tij nga Superliga e Turqisë, Ankaragucu. Çekiçi në ndeshjen kundër…

TRANSFER

Zyrtare: Taulant Seferi transferohet në Shqipëri

4 January, 2021 @22:58

Kampioni i Shqipërisë, Tirana, ka bërë goditjen e madhe në afatin kalimtar të janarit. Ekipi bardheblu ka shtuar në radhët…

SHQIP NË BOTË

50 talentët e së ardhmes, në listë edhe mbrojtësi shqiptar

3 January, 2021 @11:14

Me të filluar viti 2021, UEFA ka publikuar në webfaqen e vet listën e 50 talentëve premtues në botën e…

BUNDESLIGA

Freiburgu i Abrashit vazhdon me fitore

2 January, 2021 @17:48

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Amir Abrashi, ka vazhduar të regjistrojë rezultate pozitive edhe këtë javë në Bundesligën gjermane. Ekipi i…

TURQI

Voca e Çekiçi mposhtin Topallin

2 January, 2021 @16:28

Java 15 në Superligën e Turqisë solli përballjen shqiptare ku skuadra Ankaragucu e dyshes Idriz Voca dhe Endri Cekici, u…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja