Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SERIE A

Ekipi kryeqytetas largon trajnerin

Ekipi kryeqytetas largon trajnerin


4 May, 2021 @13:21

Përmes një postimi zyrtar, klubi i Romës ka njoftuar që trajneri aktual i klubit, Paulo Fonseca, do të largohet nga klubi në fund të këtij sezoni.

Fonseca erdhi te Roma pas aventurës së suksesshme në Ukrainë me Shakhtar Donetsk, e te klubi romak aventurën e tij do ta mbyllë pas 2 viteve.

Momentalisht, Roma është larg top katërshes në Itali dhe pranë eliminimit nga Europa League, rezultate që shtyen deri te largimi i trajnerit në fjalë nga detyra e tij.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A