Të gjitha lajmet

SULMUESI ME PËRVOJË

Enis Zabërgja mbetet lojtar i lirë

Enis Zabërgja mbetet lojtar i lirë

1 July, 2020 @13:34

Futbollisti i deritashëm i KEK-ut, Enis Zabërgja, përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se më nuk është lojtar i ekipit të elektricistëve dhe këtë verë është lojtar i lirë.

Sulmuesi 35-vjeçar, që ka përvojë të madhe në Superligë, duke ditur se ka qenë pjesë e shumë skuadrave në elitë, por edhe në Ligë të Parë, së fundi ka luajtur për KEK-un.

KEK-u përndryshe mbylli stinorin 2019/20 në pozitë të dhjetë të Ligë të Parë me 28 pikë nga 20 ndeshje - derisa u mor vendimi për të ndërpre stinorin aty.

KFF MITROVICA 1-0 KFF FERONIKELI

Kaltrina Biqkaj vendos, KFF Mitrovica kampione e Kosovës

Foto: FFK

27 June, 2020 @20:17

KFF Mitrovica ka mbrojtur titullin e kampionit të Kosovës në futbollin e femrave duke e fituar ndeshjen ndaj KFF Feronikelit…

DY LIGA TË PARA

Liga e Parë ndahet në dysh

27 June, 2020 @18:20

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se ka marrë Vendim në mbledhjen e fundit të Komitetit…

KFF MITROVICA - KFF FERONIKELI

Dueli për titull, të shtunën

25 June, 2020 @12:35

Ndeshja përcaktuese për titullin e kampionit në Ligën e Femrave ndërmjet KFF Mitrovica dhe KFF Feronikeli, do të zhvillohet me…

GJYQI

Gjykata aprovon kërkesën e Ademit për shtyerje e dënimit me burg

19 June, 2020 @19:49

Gjykata e Apelit ka aprovuar si të bazuar ankesën e Agim Ademit, kryetarit të FFK-së, kundër aktivendimit të Gjykatës Themelore…

MBESIN PA KRYESI

Ekipi që do t’ia bëj sefte Superligës - mbetet pa kryesi

Foto: KFArberia/fb

14 June, 2020 @19:49

Arbëria nga Dobraja e Madhe e Lipjanit, që ka siguruar për herë të parë në histori të klubit Superligën, përmes…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë