Të gjitha lajmet

ATALANTA - PARMA

Etriti i pakalueshëm, e dyta me radhë

Etriti i pakalueshëm, e dyta me radhë

27 October, 2018 @16:48

Atalanta
Parma
Atalanta 3 : 0 Parma
R. Gagliolo (AG) 55', J. Palomino 72', G. Mancini 80'

Stadiumi: Atleti d'Azzurri d'Italia. Bergamo.

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, është treguar i pakalueshëm sot për kundërshtarin, ndërsa ekipi i tij Atalanta, me golat në pjesë të dytë ka shënuar fitore komode ndaj Parmës, 3-0.

Riccardo Gagliolo (55’, AG), Jose Luis Palomino (72’) dhe Gianluca Mancini (80’) kanë shënuar për neroazzurrët nga Bergamo, për të shënuar fitoren e dytë me radhë në Serie A.

TABELA AKTUALE

Derisa Berisha qëndroi 90 minuta në portë dhe e mbajti atë të paprekur përgjatë ndeshjes, Berat Xhimshiti nuk ka fituar rastin të luaj sot nga trajneri GianPiero Gasperini, duke qëndruar përgjatë gjithë ndeshjes në bankën rezervë.

 KOSOVA U17

Disfatë minimale nga Skocia

Foto: FFK

27 October, 2018 @16:34

Kombëtarja U17 ka pësuar humbje në ndeshjen e parë të Grupit 5 në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2019 që…

ISTOGU-DUKAGJINI

Istogu përmbys Dukagjinin

Foto: KFIstogu/fb

27 October, 2018 @16:17

Një Istog krejt ndryshe në pjesë të dytë të ndeshjes ka qenë faktor sot që mundësia për lidership e Dukagjinit…

DRENICA - LLAPI

Llapi s’gabon në Skenderaj

27 October, 2018 @15:53

Sikurse në Mitrovicë, edhe në Skenderaj sot kishim përballje të një trajneri me ish-skuadrën e tij. Bekim Shotani me Llapin…

TREPÇA '89 - FERONIKELI

Mposht ish-skuadrën, ruan kreun

Foto: KFFeronikeli/fb

27 October, 2018 @15:46

Në ballafaqimin e zhvilluar sot në Mitrovicë, takim që vuri përballë Zekirija Ramadanin me ish-skuadrën e tij të cilën e…

GJILANI - PRISHTINA

Fiton në Gjilan, vazhdon ndjekjen e kreut

Foto: KFPrishtina

27 October, 2018 @15:24

Në takimin e luajtur sot në Gjilan, Prishtina ka arritur të shënojë fitore ndaj Gjilanit vendas, për ta vazhduar kështu…

GJILANI - PRISHTINA

Gjilani vs. Prishtina, 11-shet startuese

27 October, 2018 @13:37

Pak minuta para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Gjilanit dhe Prishtinës. TOPSPORTI LIVESCORE Gjilani:…

DRENICA - LLAPI

Drenica vs. Llapi, 11-shet startuese

27 October, 2018 @13:32

Pak para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Drenicës dhe Llapit. TOPSPORTI LIVESCORE Drenica: Ymeri,…

TREPÇA '89 - FERONIKELI

Trepça ‘89 vs. Feronikeli, 11-shet startuese

27 October, 2018 @13:27

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Trepçës ‘89 dhe Feronikelit. TOPSPORTI LIVESCORE Trepça ’89: Beqiri,…

JAVA XI

Dy ndeshje në Ligën e Parë

27 October, 2018 @12:32

Përveç ndeshjeve të Superligës, sot ndeshje luhen edhe në Ligën e Parë të Kosovës. Me fillim nga ora 14:00…

JAVA XII

Ndeshje interesante në Gjilan, Mitrovicë e Skenderaj

27 October, 2018 @12:24

Pas 3 ndeshjeve të luajtura dje, Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me 3 ndeshje të tjera. Të…

SUPERCOPPA 2019

Cristiano Ronaldo vendos, Superkupa te bianconerët

16 January, 2019 @20:26

Superkupën e Italisë e fitoi Juventusi, duke e mposhtur Milanin me rezultat minimal 1-0. Golin e vetëm e shënoi…

FORMACIONET STARTUESE

Juventus-Milan, 11-shet startuese

16 January, 2019 @18:04

Para pak çastesh janë publikuar 11-shet startuese të duelit final për Superkupën e Italisë që po zhvillohet në Jeddah. …

BALDE KEITA

Mungon deri në fund të muajit

16 January, 2019 @16:02

Lëndimi muskulor i futbollistit të Interit, Balde Keita, do të pengojë atë të paraqitet në tre përballjet e radhës për…

MEDIA TALK

Ramsey kalon testet e para për Juven

Foto: ucl/fb

14 January, 2019 @16:49

Mesfushori uellsian i Arsenalit, Aaron Ramsey, ka kaluar pjesën e parë të testeve mjekësore para kalimit te Juventus, raporton Tuttosport,…

COPPA ITALIA 1/8: SAMPDORIA-MILAN

Super Cutrone në vazhdime, për çerekfinale

12 January, 2019 @20:56

Lucas Paqueta debutoi për Milanin në kuadër të së tetës së finales së Kupës së Italisë, por rossonerëve iu desh…

Të gjitha lajmet nga Serie A