Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NORWICH CITY

Farke flet për Rashicën pas miqësores së parë

Foto: canaries.co.uk

Farke flet për Rashicën pas miqësores së parë


17 July, 2021 @10:23

Milot Rashica ka debutuar në një ndeshje miqësore për Norwich Cityn dje, duke qenë në fushë për 45 minuta lojë.

Norwich City që iu rikthye “ekspres” Premier Ligës, ka shënuar fitore ndaj King’s Lynn Townit dje, 1-3.

Ndërsa trajneri i kanarinave, Daniel Farke pas ndeshjes, përveç tjerash ka dhënë mendimin e tij edhe për debutuesit, që kanë qenë Billy Gilmour dhe Milot Rashica.

“Billy është karakter fantastik, dje ka qenë në teste, sot në stërvitje dhe menjëherë në ndeshje. Kemi një ndjenjë që ndonjëherë të rinjtë duhet të futen direkt në ujë të ftohtë,” ka thënë figurativisht Farke për Gillmour.

Ndërsa për mesfushorin e Kosovës, ka shtuar…

“Për Milotin e rëndësishme është që të futet në ritëm të punës këtu. Ka qenë një verë e vështirë për të. Ai po punon për rikthimin e gjendjes standarde të kondicionit të tij dhe ka qenë mjaft me rëndësi t’i ketë minutat e para në këmbë me bashkëlojtarët e ri.”


MIQËSORE

Rashica debuton me Norwich, 45 minuta në fushë

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica debuton me Norwich, 45 minuta në fushë

16/07/21 @ 21:49

LIGUE 1

Elbasan Rashani transferohet në Ligue 1

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Elbasan Rashani transferohet në Ligue 1

16/07/21 @ 21:45

ULPIANA

Ulpiana zyrtarizon mbrojtësin Eglantin Gjoni

FFK Superliga

Ulpiana zyrtarizon mbrojtësin Eglantin Gjoni

16/07/21 @ 19:33

CHAMPIONS LEAGUE

UEFA publikon 4 nikoqirët e finaleve të radhës në Ligën e Kampionëve

Champions League

UEFA publikon 4 nikoqirët e finaleve të radhës në Ligën e Kampionëve

16/07/21 @ 19:18

NORWICH

Rashica startues te Norwich në ndeshjen miqësore

Premier League

Rashica startues te Norwich në ndeshjen miqësore

16/07/21 @ 19:01

MIQËSORE

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

16/07/21 @ 18:58

ZYRTARE

Giroud në Milan, kompletohet transferi

Premier League/Serie A/Transfere

Giroud në Milan, kompletohet transferi

17/07/21 @ 13:07

MIQËSORE

Rashica debuton me Norwich, 45 minuta në fushë

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica debuton me Norwich, 45 minuta në fushë

16/07/21 @ 21:49

NORWICH

Rashica startues te Norwich në ndeshjen miqësore

Premier League

Rashica startues te Norwich në ndeshjen miqësore

16/07/21 @ 19:01

PAS FINALES

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

Evropiani/Premier League/International

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

14/07/21 @ 17:09

MAN UTD

Për Rashford stinori nis në tetor

Premier League/International

Për Rashford stinori nis në tetor

14/07/21 @ 16:15

ERLING HAALAND

Çmimi i tejkalon 150 milionëshin!

Premier League/Bundesliga/Transfere

Çmimi i tejkalon 150 milionëshin!

13/07/21 @ 12:50

ITALIANI

Di Lorenzo përgatitet për në Angli

Premier League/Serie A/Transfere

Di Lorenzo përgatitet për në Angli

12/07/21 @ 13:40

PREMIER LEAGUE

Guardiola kërkon sulmuesin e Barcelonës

Premier League/La Liga/Transfere

Guardiola kërkon sulmuesin e Barcelonës

11/07/21 @ 15:10

PREMIER LEAGUE

Mbrojtësi danez në shënjestër të Chelseat

Premier League/Serie A/Transfere

Mbrojtësi danez në shënjestër të Chelseat

10/07/21 @ 16:25

SERIE A

Giroud gati për në Itali

Premier League/Serie A/Transfere

Giroud gati për në Itali

08/07/21 @ 18:58


 
Të gjitha lajmet nga Premier League