Të gjitha lajmet

VEDAT MURIQI

Fener-Lazio ende bëjnë “pazar” për Muriqin

Fener-Lazio ende bëjnë “pazar” për Muriqin

18 August, 2020 @11:25

Sipas të përditshmes turke, Aksham, negociatat ndërmjet Fenerbahçes dhe Lazios për Vedat Muriqin janë ende duke vazhduar.

E tëra po ndodh për shkak se Fenerbahçe ka kërkuar 20 milionë euro për Muriqin, ndërsa Lazio po ofron 18 milionë dhe bonuse.

Në anën tjetër, Aksham bën të ditur se Fenerbahçe është duke shikuar mundësinë që të shtojë në skuadër mbrojtësin e biancocelestëve Michel Bastos, për të cilin Lazio po kërkon 5 milionë euro!

Negociatat po vazhdojnë, ka thënë në fund të artikullit të botuar në numrin e sotëm gazeta në fjalë.

EKSKLUZIVE

Liria pret të përfitojë nga shitja e Muriqit

Vedat Muriqi duke festuar golin te Liria/ TOPSPORTI/ D. S.

14 August, 2020 @12:34

Pas përfoljes për një transferim rreth 20 milionësh të Vedat Muriqit drejt Lazios nga Fenerbahçeja, shumë klube kanë filluar…

PËRFITUESIT NGA TRANSFERI

Muriqi pasuron ish-klubet e tij

14 August, 2020 @11:38

Sulmuesi 26 vjeçar i Kosovës, Vedat Muriqi, me transferimin e tij që pritet të zyrtarizohet këto ditë, do të pasurojë…

MEDIA

Mbrojtësi i Kosovës te Atalanta?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

13 August, 2020 @22:07

Një lajm interesant vjen sonte në lidhje me mbrojtësin e Kosovës, Mërgim Vojvodën. Sipas gazetarit të Supersport, Arlind Sadiku, Vojvoda…

VEDAT MURIQI

Vedat Muriqi te Lazio!

13 August, 2020 @20:12

Skuadra italiane, Lazio, është pranë zyrtarizimit të yllit kosovar, Vedat Muriqit. Fenerbahçe ka pranuar ofertën prej 20 milionë euro…

JUVENTUS

Ronaldo thyen rekordin 80 vjeçar te Juventusi

8 August, 2020 @0:00

Superylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ka thyer rekordin 80 vjeçar te Juventusi. Duke shënuar sonte dy gola kundër Lyonit, Ronaldo…

Të gjitha lajmet nga Serie A