Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERLIGA TURKE

Fenerbahçe shfrytëzon gabimet, ngritet në pozitën e dytë

Fenerbahçe shfrytëzon gabimet, ngritet në pozitën e dytë


5 April, 2021 @20:40

Në xhiron ku pësuan edhe Galatasarayi edhe Besiktasi, Fenerbahçe e shfrytëzoi më së miri duke e mposhtur Denizlisporin me rezultat 1-0.

Goli i vetëm në këtë ndeshje erdhi në minutën e 64’ nga Mbwana Samatta, i cili shënoi me kokë pas një asistimi të Caner Erkinit.

Kjo gjithashtu ishte ndeshja e parë për Emre Belozoglun si trajner i Fenerbahçes dhe në debutimin e tij arriti fitoren.

Fenerbahçe me këtë fitore ngritet në pozitën e dytë me 62 pikë, dy më pak se lideri Besiktas.


LEOTRIM KRASNIQI

Krasniqi: Do ta ruajmë nderin dhe punën tonë deri në fund

FFK Superliga

Krasniqi: Do ta ruajmë nderin dhe punën tonë deri në fund

05/04/21 @ 19:03

ISMET MUNISHI

Munishi tregon pse e vendosi Fiton Hajdarin në krah të mbrojtjes

FFK Superliga

Munishi tregon pse e vendosi Fiton Hajdarin në krah të mbrojtjes

05/04/21 @ 17:46

VITIA - DARDANA

Vitia bindshëm ndaj Dardanës, vazhdon ndjekja

FFK Liga e parë

Vitia bindshëm ndaj Dardanës, vazhdon ndjekja

05/04/21 @ 17:35

GJILANI - BESA

Gjilani me pesëshe deklason Besën

FFK Superliga

Gjilani me pesëshe deklason Besën

05/04/21 @ 16:41

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Besa

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Besa

05/04/21 @ 14:27

GARAT EVROPIANE

Plani evropian i Ancelottit

Premier League

Plani evropian i Ancelottit

05/04/21 @ 13:44

BESART BERISHA

“Besart’s on fire!”, tifozët i kushtojnë këngë Besart Berishës

International

“Besart’s on fire!”, tifozët i kushtojnë këngë Besart Berishës

14/04/21 @ 17:31

MEDIA

Çështja: Kasami te kombëtarja?!

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Çështja: Kasami te kombëtarja?!

14/04/21 @ 14:53

KOSOVARE ASLLANI

Kosovare Asllani: E ardhmja në Madrid, e paqartë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Kosovare Asllani: E ardhmja në Madrid, e paqartë

14/04/21 @ 13:43

EURO2020

Anuloi golin e Ronaldos, mbetet pa Evropian!

Evropiani/International

Anuloi golin e Ronaldos, mbetet pa Evropian!

13/04/21 @ 19:35

FORBES

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

13/04/21 @ 07:52

SUPERLIGA TURKE

Fenerbahçe vazhdon të ndjek kreun

International

Fenerbahçe vazhdon të ndjek kreun

12/04/21 @ 23:13

VETON TUSHA

Tusha shënon në debutimin si titullar

International/Sportistë shqiptarë në botë

Tusha shënon në debutimin si titullar

12/04/21 @ 19:37

VETON TUSHA

Veton Tusha për herë të parë titullar në Superligën turke

International/Sportistë shqiptarë në botë

Veton Tusha për herë të parë titullar në Superligën turke

12/04/21 @ 17:38

EDON ZHEGROVA

Dy golëshi i bënë vend në formacionin e javës

International/Sportistë shqiptarë në botë

Dy golëshi i bënë vend në formacionin e javës

12/04/21 @ 16:33

PAS EMISIONIT

AGK reagon ndaj fjalorit të Batatinës, kërkon masa nga FFK-ja

FFK Superliga/International

AGK reagon ndaj fjalorit të Batatinës, kërkon masa nga FFK-ja

12/04/21 @ 14:18


 
Të gjitha lajmet nga International