Të gjitha lajmet

ADIL RAMI

Fenerbahçe zyrtarizon Adil Ramin

FOTO/ Fenerbahçe

Fenerbahçe zyrtarizon Adil Ramin

27 August, 2019 @14:51

Pak para çastesh, skuadra e Fenerbahçes e zyrtarizoi mbrojtësin françez, Adil Ramin.

33 vjeçari, ditë më parë kishte arritur në Stamboll për t’i kryer testet mjekësore, derisa sot ka nënshkruar kontratë 1+1 vjeçare.

Rami gjatë karrierës së tij ka luajtur në skuadra si Milani, Sevilla, Olympique Marseille, Valencia e Lille, kurse tani së bashku me Vedat Muriqin do të luftojnë për titullin e kampionit në Turqi.

NDESHJET E SHTATORIT

Lista e Bullgarisë për ndeshjet e shtatorit

27 August, 2019 @13:43

Një nga kundërshtarët e Kosovës në Grupin A kualifikues drejt EURO2020, Bullgaria, ka publikuar listën e të ftuarve për ndeshjet…

GRANIT XHAKA

“Xhaka më mbresëlënës se Salah dhe Shaqiri”

27 August, 2019 @12:17

Lojtari aktual i Arsenalit, Granit Xhaka, ka lënë përshtypje te ish-trajner i tij i Baselit, Heiko Vogel. Ai beson se…

REPREZENTACIONI I ÇEKISË

Çekia shpall listën e të ftuarve për ndeshjen ndaj Kosovës

27 August, 2019 @11:41

Përfaqësuesja e Çekisë është gati për përballjen e radhës që e zhvillon ndaj Kosovës më 7 shtator. Selektori i…

FUTBOLLISTI I KOSOVËS

Lirim Kastrati i pandalshëm, i sjell ekipit fitoren

25 August, 2019 @19:54

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, ka qenë njeriu i ndeshjes në fitoren e ekipit të tij Lokomotiva, ndaj Interit të…

ADIL RAMI TE FENERBAHÇE

Ish mbrojtësi i Milanit, bashkëlojtar i Muriqit

Foto nga arkivi

25 August, 2019 @13:43

Qendërmbrojtësi me përvojë nga Franca, Adil Rami, do të arrijë sot në Stamboll për të kryer testet mjekësore te ekipi…

Të gjitha lajmet nga International