Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TREPÇA '89 - FERIZAJ

Ferizaj fiton në “Riza Lushta”, del nga zona e rrezikshme

Ferizaj fiton në “Riza Lushta”, del nga zona e rrezikshme


11 March, 2023 @14:57

Për herë të parë pas një kohe të gjatë, Ferizaj ndodhet jashtë zonës së rrezikshme në tabelë!

Ferizaj sot shënoi fitore 0-1 (Mateo Panadic 18’) ndaj Trepçës ‘89 në “Riza Lushta”, për t’u larguar kështu nga zona e rrezikshme dhe për ta zbritur Trepçën ‘89 tashmë në atë zonë.

TABELA AKTUALE

Mateo Panadic në minutën e 18’ e gjeti golin e fitores për Ferizajin sot. Asistues te ky gol ishte Filip Gligorov.

Pas golit të shënuar, Ferizaj u mbajt mirë dhe arriti ta mbyllë takimin me fitore, që është e dyta për të në tri ndeshjet e fundit.

Sa i përket mitrovicasve, ata kanë vetëm një fitore në gjashtë xhirot e fundit.

Xhiron që vjen, Trepça ‘89 e pret Dukagjinin, kurse Ferizaj e pret Ballkanin.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga