Të gjitha lajmet

FERIZAJ

Ferizaj prezanton tre përforcime

Foto: FC Ferizaj

Ferizaj prezanton tre përforcime

30 January, 2020 @20:05

Përmes një njoftimi në faqen e Facebookut, klubi i Ferizajit ka njoftuar opinionin me 3 përforcime.

Filip Stojanovski, Albin Krasniqi dhe Eurent Krasniqi janë tre lojtarët më të rinj të klubit ferizajas.

TABELA AKTUALE

Stojanovski (mbrojtës i djathtë) është transferuar nga skuadra e Shkupit, Albin Krasniqi (mesfushor) ka qenë edhe më herët pjesë e Ferizajit, ndërsa tash është huazuar për 6 muaj nga Drita, përderisa Eugent Krasniqi (sulmues) ka nënshkruar kontratë profesionale me skuadrën seniore të Ferizajit, pasi që deri tash ka qenë pjesë e skuadrave zinxhirë të këtij ekipi.

Treshja e lartpërmendur janë përforcimet e para të Ferizajit këtë afat kalimtar, derisa gjatë dimrit skuadra në fjalë ka larguar plot 6 futbollistë: Dren Gashi, Zgjim Mustafa, Përparim Livoreka, Fatih Karahoda, Dardan Jashari dhe Alban Rexhepi, me ç‘rast Bekim Isufin e pret punë e vështirë për shpëtim.

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase. Flamurtari…

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga