Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

B: VLLAZNIA 1-2 FERIZAJI

Ferizaji arrin fitoren e parë të stinorit

Ferizaji arrin fitoren e parë të stinorit


11 October, 2020 @18:47

Skuadra e Ferizajit ka arritur fitoren e parë të stinorit në Ligë të Parë B të Kosovës, duke i shkaktuar humbjen e dytë Vllaznisë së Pozharanit.

Ferizajasit kanë shënuar fitore në momentet e fundit të ndeshjes kur Ramush Ramadani shënoi për fitore dhe vendosi rezultatin përfundimtar të takimit 1-2 [n.n. 20 - Kenan Orana 30, Ramush Ramadani 85].

TABELA AKTUALE dhe KALENDARI I GARAVE

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me rezultat të barabartë, 1-1.

Me këtë fitore, të parën e stinorit Ferizaji është ngritur në kuotën e 4 pikëve dhe ka ikur nga pjesa e fundit e tabelës, derisa Vllaznia e Pozharanit që luajti si vendas sot në stadiumin e Sadovinës së Jerlive, ka mbetur pa fitore.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë