Të gjitha lajmet

B: VLLAZNIA 1-2 FERIZAJI

Ferizaji arrin fitoren e parë të stinorit

Ferizaji arrin fitoren e parë të stinorit

11 October, 2020 @18:47

Skuadra e Ferizajit ka arritur fitoren e parë të stinorit në Ligë të Parë B të Kosovës, duke i shkaktuar humbjen e dytë Vllaznisë së Pozharanit.

Ferizajasit kanë shënuar fitore në momentet e fundit të ndeshjes kur Ramush Ramadani shënoi për fitore dhe vendosi rezultatin përfundimtar të takimit 1-2 [n.n. 20 - Kenan Orana 30, Ramush Ramadani 85].

TABELA AKTUALE dhe KALENDARI I GARAVE

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me rezultat të barabartë, 1-1.

Me këtë fitore, të parën e stinorit Ferizaji është ngritur në kuotën e 4 pikëve dhe ka ikur nga pjesa e fundit e tabelës, derisa Vllaznia e Pozharanit që luajti si vendas sot në stadiumin e Sadovinës së Jerlive, ka mbetur pa fitore.

A: VUSHTRRIA 1-1 VELLAZNIMI

Goli i parë i stinorit për Vëllaznimin, barazimi i dytë me radhë

11 October, 2020 @18:22

Vëllaznimi sot ka shënuar golin e parë të stinorit në Ligë të Parë A të Kosovës. Kuqezinjtë e Gjakovës…

A: LIRIA 2-0 TREPCA

Fitorja e dytë me radhë për Lirinë

11 October, 2020 @17:56

Në Përparim Thaqi sot, ka rënë Trepça, derisa Liria ka shënuar fitoren e dytë me radhë të stinorit. Bardhezinjtë…

IN MEMORIAM

Ndërron jetë kryetari i parë i FFK-së

10 October, 2020 @17:55

Sot në moshën 76 vjeçare, ka ndërruar jetë kryetari i parë i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Bytyqi. Bytyqi…

ISTOGU - DRENASI

Istogu pëkohësisht lider

FOTO / Istogu

10 October, 2020 @17:41

Skuadra e Istogut, duke e mposhtur me rezultat 2-0 skuadrën e Drenasit, me një ndeshje më shumë është vendosur në…

ISH TRAJNERI I PRISHTINES

Armend Dallku kalon te Dukagjini

Foto: prishtinafc.com

8 October, 2020 @11:52

Ish futbollisti i kombëtares shqiptare dhe ish trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, është zyrtarizuar sot si trajner i ri i…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë