Të gjitha lajmet

FERIZAJ - TREPÇA '89

Ferizaji deklason Trepçën ‘89, afër shpëtimit!

Ferizaji deklason Trepçën ‘89, afër shpëtimit!

7 March, 2020 @16:33

Në ndeshjen hapëse e xhiros së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll, Ferizaji e mposhti bindshëm Trepçën ‘89 me rezultat 4-0.

Me dy golat e Taulant Dajakut dhe me nga një të Edon Sadriut dhe Nermin Hajdarevicit, Ferizaji tashmë ka filluar të shpresojë në largimin nga zona e rrezikshme.

Taulant Dajaku e shënoi golin e parë të Ferizajit nga penalltia në minutën e shtatë, derisa e dyfishoi epërsinë me të filluar pjesa e dytë në minutën e 51’.

Në minutën e 66’, Edon Sadriu, duke e kaluar edhe portierin e Trepçës ‘89, Loxhën, shënoi golin e tretë të skuadrës, kurse goli i fundit erdhi në minutën e 87’ nga Nermin Hajdarevic.

TABELA AKTUALE

Ferizaji aktualisht ka 25 fitore dhe gjendet në pozitën e nëntë me një ndeshje më shumë, kurse skuadra mitrovicase është një pozitë më lartë se Ferizaji me një pikë më shumë.

VUSHTRRIA 3-3 DUKAGJINI

Në kohën shtesë iu mohua fitorja

Foto: KFVushtrria/V. Hasani/fb

5 March, 2020 @16:02

Dueli i dy skuadrave që thuajse kanë humbur shpresat për mbijetesë në Superligë, Vushtrria dhe Dukagjini, ka kaluar në një…

DRENICA 3-1 FLAMURTARI

Drenica shënon fitoren e parë pranverore dhe del nga zona e rrezikshme

Foto: KFDrenica/Hilli/fb

5 March, 2020 @15:23

Skuadra e Drenicës nën drejtimin e trajnerit të ri të saj Gani Sejdiu ka shënuar fitoren e parë në pranverë,…

DRENAS

Feronikeli rikthen Tovërlanin

Foto nga arkivi

5 March, 2020 @14:59

Skuadra e Feronikelit para pak çastesh ka zyrtarizuar trajnerin e ri të saj për vazhdim të stinorit. Kampioni aktual…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Dukagjini

5 March, 2020 @12:44

Janë caktuar formacionet zyrtare të Vushtrrisë dhe Dukagjinit. VUSHTRRIA: Prince Heritier, Chinonso, Halimi, Kwarena, Okonwo, Dervishaj, Salinas, Istrefi, Ahmeti, Azemi,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Flamurtari

5 March, 2020 @12:40

Janë caktuar formacionet zyrtare të Drenicës dhe Flamurtarit. DRENICA: Ymeri, Mujkic, Turku, Coulibaly, Osmani, Thaqi, Elshani, Hamiti, Kerim, Hyseni, Shillova. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga