Të gjitha lajmet

EKIPI I RI I SUPERLIGËS

Feronikeli zyrtarizon të huajin e dytë në ekip

Foto: StLeoLions.com

Feronikeli zyrtarizon të huajin e dytë në ekip

6 September, 2019 @21:04

Qendër e re nga Universiteti St Leo vjen në Drenas.

Feronikeli ka zyrtarizuar qendrën 210 centimetra të gjatë, që për herë të parë do të kalojë përtej Atlantikut, duke bërë të ditur emrin e Darius Hugginsit, që pritet të jetë basketbollisti për t’i ndihmuar në trapez ekipit.

Feronikeli do të debutojë këtë stinor në Superligë dhe tashmë pas Brandon Scottit të njohur në Kosovë, ka zyrtarizuar edhe Hugginsin.

Skuadra është në konsolidim e sipër për Superligë dhe pritet të përforcohet edhe më para fillimit të stinorit që nis në fund të shtatorit.

ENDE KA KOHË

Shtyhet afati kalimtar, sezoni nis në fund të muajit

5 September, 2019 @16:18

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) sot ka marrë vendim që afati kalimtar për basketbollistë dhe basketbolliste i…

SUPERKUPA

Rahoveci vs. Prishtina, caktohet data e Superkupës

5 September, 2019 @15:38

Është caktuar data se kur do të luhet ndeshja garuese për Superkupën e Kosovës në basketboll. Kjo ndeshje do të…

ISH LOJTARI I KB PRIZRENI

Brandon Scott mbetet në Superligë

5 September, 2019 @13:53

Njëri ndër basketbollistët që debutoi në basketbollin kosovar në stinor të kaluar, Brandon Scott, përsëri do të jetë pjesë e…

EKSKLUZIVE

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës

4 September, 2019 @11:06

Njëri ndër basketbollistët më të mirë që ka Kosova, Drilon Hajrizi, këto ditë është duke u përgatitur për sezonin e…

TREPÇA

Ekipi vazhdon, Mala e Hajrizi në pritje

TOPSPORTI / A.P

3 September, 2019 @19:28

Rreth një muaj para fillimit të sezonit të ri të Superligës së Kosovës në basketboll, klubi i Trepçës ka bërë…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga