Të gjitha lajmet

FLET NËNKRYETARI

FIFA tenton që stinorin ta bëj në vit kalendarik

FIFA tenton që stinorin ta bëj në vit kalendarik

2 May, 2020 @18:22

Zyrtari i lartë i FIFA-së, nënkryetari Victor Montagliani ka thënë se mundësi e mirë për tu diskutuar tash është zhvendosja e stinorëve të futbollit në vite kalendarike, sikurse që bëhet nëpër vende amerikane.

Montagliani në një intervistë dhënë Corriere dello Sport-it ka bërë të ditur se kjo gjë do të ishte e mirë, pasi do të përshtatej edhe me Botërorin e radhës.

“Kemi mundësi për një gjë të tillë. Kjo do të ishte një ide e mirë pasi që do të përshtatej edhe me Botërorin 2022 në Katar, që është paraparë të zhvillohet në nëntor dhe dhjetor të atij viti,” ka thënë Montagliani.

Përndryshe Montagliani është kryetar i CONCACAF-it, kryetari i Federatës së Futbollit të Kanadës. Ai është 54 vjeç dhe më parë ka luajtur për ekipin kanadez Columbus F. C.

“Në çdo vend, duke përfshirë Gjermaninë, Francën por edhe Anglinë, vera është periudha më e mirë e vitit. Ndërsa ne në atë periudhë nuk luajmë”, kishte thënë ai për “France Football” në vitin 2013. “Në dimrin e thellë, kur është ftohtë dhe bie borë, ne luajmë. Kjo nuk është e drejtë për lojtarët dhe tifozët. Nuk është logjike”.

ENIS BARDHI

Dua fitore ndaj Kosovës

29 April, 2020 @15:26

Futbollisti shkupjan i Levantes, Enis Bardhi, në një bisedë me Tetova Sot ka bërë të ditur se dëshiron të shënojë…

CALEB EKUBAN

Ish lojtari i Partizanit, tash para shitjes 10 milionëshe

29 April, 2020 @14:52

Ish futbollisti i dikurshëm i Partizanit të Tiranës, Caleb Ekuban, është afër kalimit te gjigandi arab Al-Hilal, bëjnë të ditur…

LUFTË ITALIANE NË IRAN

Stramaccioni më afër se De Biasi

29 April, 2020 @14:35

Ish trajneri i Interit, Andrea Stramaccioni, raportohet të jetë shumë afër nënshkrimit të marrëveshjes me Federatën iraniane të futbollit për…

EREDIVISIE

Pardew ndahet me klubin, s’merr bonuset

29 April, 2020 @1:13

Trajneri anglez i ekipit holandez ADO Den Haag, Alan Pardew, pas katër muajve është ndarë me ekipin e tij dhe…

SHTËPIA E FUTBOLLIT

UEFA konfirmon €4.3 mln për FFK-në

Foto: UEFA.com

27 April, 2020 @23:15

UEFA ka dhënë 236.5 milionë euro 55 anëtarëve të saja, që t’i dalin në ballë sfidave me covid-19 në shtetet…

Të gjitha lajmet nga International