Të gjitha lajmet

NAPOLI

Fiton, kualifikohet dhe shkarkon trajnerin!

Fiton, kualifikohet dhe shkarkon trajnerin!

10 December, 2019 @23:41

Një lajm i vonshëm na vjen nga Italia!

Fabrizio Romano, gazetari më i besueshëm kur bëhet fjalë për futbollin italian, në Twitter ka shkruar që Carlo Ancelotti është shkarkuar nga detyra e trajnerit të Napolit menjëherë pas ndeshjes së sontme, ndeshje të cilën Napoli e fitoi 4-0 përballë Genkut.

Kjo fitore bëri që Napoli të kualifikohet për 1/8 e finales në Champions League, mirëpo logjikisht, ajo që ka shtyer në shkarkimin e italianit është forma jo edhe aq e mirë e Napolit në Serie A këtë sezon.

Më tutje, Romano ka shkruar që në krye të Napolit përkohësisht trajner do të emërohet Gennaro Gattuso, kurse për të ardhmen e Ancelottit më shumë informacione do të ketë ditëve në vijim.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga