Të gjitha lajmet

DRENICA - GJILANI

Fiton në Skenderaj, mban hapin me Dritën

Fiton në Skenderaj, mban hapin me Dritën


14 September, 2019 @18:10

Me një fitore 0-2 ndaj Drenicës në Skenderaj, Gjilani vazhdon ta mbajë hapin me Dritën sa i përket kreut të tabelës.

Golat për gjilanasit sot u shënuan nga Gerhart Progni (16’) dhe Fjoart Jonuzi (63’); gola që mjaftuan për sigurimin e 3 pikëve mjaft të vlefshme.

TABELA AKTUALE

Skuadra e Gjilanit takimin e sotëm e mbylli me një lojtar më pak në fushë, me futbollistin Muhamed Usein që u përjashtua nga loja në minutën e 75’, kurse te vendasit në fundin e pjesës së parë nga ndeshja u përjashtua Tahir Lushtaku, kryetrajneri i skuadrës.

Me Gjilanin që momentalisht ka 9 pikë dhe e ndan kreun me Dritën, Drenica në anën tjetër pas 4 xhirove ka tubuar vetëm 4 pikë.

Xhiron e ardhshme, Drenica i shkon Vushtrrisë, kurse Gjilani e pret Ballkanin në shtëpi.

 


FFK

Ademi-Salihu dalin me deklaratë të përbashkët

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Ademi-Salihu dalin me deklaratë të përbashkët

28/02/21 @ 19:56

ARDIAN NUHIU

Nuhiu: Nuk jemi në presion

FFK Superliga

Nuhiu: Nuk jemi në presion

28/02/21 @ 16:22

LEOTRIM KRASNIQI

Krasniqi i kënaqur pavarësisht humbjes

FFK Superliga

Krasniqi i kënaqur pavarësisht humbjes

28/02/21 @ 16:13

TAHIR BATATINA

Batatina: Këta djemë prezentojnë një qytet futbolli

FFK Superliga

Batatina: Këta djemë prezentojnë një qytet futbolli

28/02/21 @ 16:03

BLEDI SHKËMBI

Shkëmbi: Kemi pasur tension gjatë gjithë lojës

FFK Superliga

Shkëmbi: Kemi pasur tension gjatë gjithë lojës

28/02/21 @ 15:50

FT: LLAPI - BALLKANI

Llapi e rrëzon Ballkanin nga kreu

FFK Superliga

Llapi e rrëzon Ballkanin nga kreu

28/02/21 @ 15:25

FT: DRITA - BESA

Shabani me dygolësh, Drita pa problem ndaj Besës

FFK Superliga

Shabani me dygolësh, Drita pa problem ndaj Besës

28/02/21 @ 14:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Ballkani

28/02/21 @ 12:35

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Besa

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Besa

28/02/21 @ 12:32

LLAPI - BALLKANI

Ballkani për ruajtjen e pozitës, Llapi për ngritje

FFK Superliga

Ballkani për ruajtjen e pozitës, Llapi për ngritje

28/02/21 @ 10:07


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga